Rynek gier wybiera Minecraft

gra na przeglądarkę
Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma znaczącą wadę, gdyż, często są recenzowane gry średnie, nie zapadające w pamięć. Zresztą, tak samo jest z muzyką czy z filmami.

Najlepsza gra na rynku
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy recenzja gry Murdered. W branży dzieje się coś jednakże więcej, poza wydawaniem i recenzowanie nowych gier. A wszystko to za sprawą Minecrafta.

Objaśnijmy dla niewtajemniczonych, że Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier sandbokowych. Gracz ma kontrolę nad własną postacią, może ją dobrowolnie formować. Prace nad tą grą zainicjowano w 2009 roku i trwają aż po dziś dzień. Gra konstruowana jest na platformie Java. To bardzo istotne, gdyż oznacza to, iż odpowiadają za nią inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, jakie w dzisiejszych czasach powstają. W czasie grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Oznacza to, iż każdy świat jest świeży i jedyny w swoim rodzaju.

Najistotniejszy komunikat brzmi: Minecraft – 50 mln egzemplarzy sprzedanych! No tak, jeśli chodziła wam po głowie myśl, jak niezwykle popularny jest Minecraft. to teraz już macie o tym pojęcie.

Czy zainteresował Cię wpis? Tak? To wyrywamy się z newsem, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowy wgląd (https://hanzo.com.pl/laptopy-notebooki-17,3) do następnych postów pod tym linkiem.

Gdy, jeden z twórców tej gry pochwalił się wynikami, większość graczy doznała szoku, dodatkowo nasunął się jeszcze inny ciekawy wniosek.

Gra dla każdego
Źródło: http://www.morguefile.com/

Zwłaszcza, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra dostępna na Play Station 3 i Xboksa 360, przegoniła pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Dzisiaj, gdy piszę te słowa wartośc 50 milionów jest zdecydowanie wyższy!

Wynik robi wrażenie pod każdym względem. Aby zrozumieć czemu tak się stało, przyjrzyjmy się na inne rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, zakupiło ją 143 miliony osób.

Na następnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już teraz, są Mario Bros, Mario Kart Wii a także Grand Theft Audio. Minecraft bez wątpienia będzie jeszcze długo panował, tym bardziej, iż opracowywanie są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>