Zalety wakacyjnych obozów

jazda konna nad morzem
Czy każdy z nas powinien posiadać pasję? Zapewne nie, ale jakże monotonnie mija dzień za dniem bez owej „maszyny”, która napędza nas każdego dnia. W związku z tym, to do nas, rodziców należy obserwowanie zainteresowań dziecka a następnie pogłębianie ich. Odpowiednią porą ku temu są wakacyjne miesiące, w trakcie których – zamiast leniuchowania na piaszczystych plażach – dobrze jest pomyśleć o spełnieniu marzeń dziecka.

koń
Autor: Sara Mofford
Źródło: http://www.flickr.com
Kolonie dają naszym dzieciom możliwość poznania czegoś zupełnie nowego, możliwość podróżowania, a co najważniejsze zdobycia wiedzy. Oferta obozów wakacyjnych stanowi długą listę, począwszy od obozów językowych, po obozy żeglarskie lub wakacje w siodle.

Miejmy świadomość, iż w przypadku każdej z tych propozycji, im wcześniej dzieci wkroczą w świat pasji tym szybciej zauważą efekty.

Warto więc, już w młodym wieku zainteresować dzieci końmi czy żaglówkami, albowiem jeżeli naprawdę złapią bakcyla, będzie to pasja na zawsze.

jazda konna
Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com

Za chwilę wakacje – zastanawiamy się, snujemy plany nadchodzące miesiące. Może razem z dzieckiem przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? Dzięki obcowaniu ze zwierzęciem to znacznie więcej niż zwykły sport. Aby zachęcić naszą latorośl, zobaczmy znajdujące się w okolicy stadniny, strony poświęcone tej tematyce (np.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło alpaki w polsce a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

wpisując w w sieci słowa kolonie konne – albo zerknij na to: ).

Koń znany jest z tego, że w trudnych chwilach umie dodać otuchy niczym prawdziwy przyjaciel, samym swym istnieniem. Może być również wspaniałym terapeutą. Kontakt przez dotyk z koniem, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka są nieocenione.

Letnie, samodzielne wypady służą nauce zaradności, podejmowania decyzji, odwagi i zaszczepiają ciekawość do świata. To dzięki takim wyjazdom nasze dziecko poszerza horyzonty, rozwija pasje i zainteresowania. W związku z powyższym pozwólmy dziecku rozwinąć skrzydła, a w dalszym życiu wzniesie się na wyżyny swych możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>