Nauka poprzez zabawę.

Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Wspaniały obrazek. Z zaciekawieniem patrzymy na ich zabawę z kłębkiem włóczki. Tymczasem nie wszyscy jesteśmy świadomi, że niesforne figle są tak naprawdę ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Ponieważ to właśnie owe umiejętności zdobywane podczas zabawy będą w przyszłości decydować o życiu zwierzęcia oraz jego wartości w stadzie. Dlaczego, tak spora liczba rodziców nie bierze pod uwagę wrodzonej ciekawości dzieci, po to by podarować im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od maleńkości obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich maluszków miejmy na uwadze, że mimo wszystko decydujemy o ich umiejętnościach w dalszym życiu.

Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko , które spędza całe dnie przed telewizorem czy komputerem nie będzie miało chęci na udział i wykazanie swoich możliwości w dorosłym życiu. Zamiast nauki lub uprawiania sportu sięgnie po grę komputerową. Dlatego zezwólmy małym konstruktorom i badaczom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie (sprawdź zabawki manualne na Zabawa klockami pomaga nam kształtować wyobraźnię przestrzenną i może okazać się wielce emocjonująca, zwłaszcza gdy, budowla oczaruje dorosłych. Zabawki edukacyjne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, kolorów, w rozwijaniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedyną zaletą jest to, iż są ładne w najbliższym czasie znajdą się w kącie. Zachęcamy więc do sięgania po zabawki edukacyjne. Czym sugerować się przy wyborze? (gra z dzieckiem w gry planszowe)
To proste. Zadajmy sobie pytanie, w ciągu jakiego czasu nie znużyłaby nas, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Okażmy zaufanie intelektowi dziecka, które pragniemy obdarować. Nie zapominajmy, że z małego Antosia lubiącego klocki w przyszłości wyrośnie Antoni, który zostanie architektem, a Zosia z wypiekami na twarzy przeprowadzająca ”niesamowicie istotne eksperymenty” być może zostanie zdobywcą Nobla w dziedzinie chemii.
Znakomity styl i wyczucie tematu. Gratuluję autorowi pomysłowego podejścia.