Zabawki edukacyjne przeznaczone dla dzieci – mała charakterystyka i nasze przykłady

zabawka z klocków Lego
Nasze pociechy spędzają na zabawie znaczną część swojego dnia. Na początku każde dziecko wymaga dużo uwagi i naszego zaangażowania w zabawę. W miarę upływu lat warto jednak zachęcać dzieci do bawienia się samodzielnie. Warto zatroszczyć o to, by zabawki, które będą im do tego służyć były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają niezmiernie ważną rolę w rozwijaniu zdolności motorycznych, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Dzięki nim dzieci odkrywają i poznają świat, jaki je otacza.

zabawki interaktywne:
Jak wybrać odpowiednie zabawki dla naszego dziecka? W głównej mierze należy dostosować zabawkę do wieku dziecka. Aby spełniała swoją rolę, musi być odpowiednio dostosowana do możliwości i umiejętności malucha.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej wiadomości na opisywany wątek, to użyj serwisu (https://www.wilanow.varsovia.edu.pl/o-nas/), na której odnajdziesz zbliżone informacje – po prostu kliknij ten link!

Maluchy w zależności od wieku, potrzebują rozwijać różne sprawności. Oczywiście maluchy do 3 lat mają zupełnie inne potrzeby , niż dzieci w wieku przedszkolnym.

zabawki lego
Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Większe dzieci mają już pewną wiedzę odnośnie tego, co je otacza. W sklepie często same podejmującą decyzję, decydując się na takie, które najbardziej im się podobają. Należy jednak pokierować nieco małym konsumentem i zamiast kolejnej lalki czy samochodziku, kupić mu puzzle (więcej: ) lub klocki LEGO. Są to rzeczy, które uczą koncentracji, a także porównywania kształtów, dostrzegania zależności pomiędzy elementami. Zabawki edukacyjne tego typu doskonale przygotowują dzieci do nauki czytania i pisania.

Dla bardzo małych dzieciaczków, które jeszcze nie potrafią chodzić najlepszą zabawą może być mata edukacyjna. To specjalna mata, wykonana z miękkiego materiału, wzbogacona o dodatkowe elementy do zabawy. Są to na przykład gryzaczki i kolorowe maskotki, którymi maluch może się nacieszyć. Maty edukacyjne są bardzo popularne, nie są drogie, a są wygodne, można je przewieźć i pozwalają zająć uwagę malucha przez dłuższy czas.

Dla roczniaków bardzo dobrą opcją mogą się okazać zabawki interaktywne. Specjalnie zaprojektowane, żeby mieć za zadanie stymulować rozwój dziecka w różnych sferach, na przykład motorycznej, ale także emocjonalnej. Wysokiej jakości i dobrze zaprojektowana zabawka uwzględnia bowiem to, na jakim etapie rozwoju jest dziecko w danej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>