Zabawa z psem

http://pixabay.com

Dla ludzi mających siedzącą pracę polecany jest aktywny wypoczynek. Naturalnie sport powinni uprawiać wszyscy, bo to najlepszy sposób na utrzymanie zdrowia i wysokiej formy. Większości osób jednak trudno jest zmusić się do codziennej aktywności. W lepszej sytuacji są właściciele psów. Zwierzak zmusza do wychodzenia na dwór minimum trzy razy dziennie, na co najmniej kilkanaście minut. To już dobry początek. Każdy moment ruchu na świeżym powietrzu przyczynia się do polepszenia naszej formy.

Wstań wcześniej!

Tak właściwie idealnym rozwiązaniem jest codzienna poranna gimnastyka. Ten kwadrans aktywności fizycznej pozwala świetnie rozpocząć dzień. Może to być marszobiegi. Zaledwie pół godziny niespiesznego truchtu daje wielki ładunek energii. Bardzo dobrze działa także pływanie. W szczególności latem, kiedy jest ciepło i świeci słońce, poranna wyprawa na pływalnię może poprawić humor.

Z psem w parku

Naturalnie jeśli posiadamy psa, należy wykorzystać ten fakt. Skoro i tak wychodzimy z domu na spacer, to zróbmy coś dla siebie. Dobrze jest zainteresować się choćby dogfrisbee. To dyscyplina sportu która polega na rzucaniu dyskiem, który w locie łapie nasz pies. Poza tym, że jest to wspaniała zabawa, to możemy również uczestniczyć w zawodach, brać udział w różnego rodzaju konkurencjach. Naturalnie jest wiele odmian dogfrisbee. Są konkurencje, w których trzeba wykonywać dalekie rzuty, w innych sekwencję kilku. Ten sport także wymaga treningu, opracowania swojej najlepszej techniki rzucania, wyuczenia psa. Jest to jednak doskonała rozrywka i oczywiście nie musimy od razu chcieć brać udziału w zawodach. To doskonały sposób na zabawę z psem, która tym samym zastąpi nam standardowe ćwiczenia fizyczne.

Rusz się z kanapy

Wysiłek fizyczny oznacza zdrowie! To nie wyświechtany frazes, to oczywista prawda. Należy uprawiać sport, wybierać aktywny wypoczynek, nie zapominać o gimnastyce, aby przez długie lata zachować doskonałą formę. A jeśli nie uda się nam znaleźć motywacji w sobie – zawsze możemy przygarnąć ze schroniska psa, który stanie się idealnym motywatorem do wychodzenia z domu. Pełny energii zwierzak sprawi, że poranna gimnastyka stanie się normą – kilkanaście minut spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.

3 Responses to Zabawa z psem

  1. Marik Adamczyk pisze:

    Ów temat będzie już na tapecie zdecydowanie za długo. Dajcie z tym w końcu spokój, są bardziej kluczowe sprawy, jakimi trzeba się zająć.

  2. Julitta Kwiatkowska pisze:

    Niezwykły styl a, także niesłychanie rzetelna argumentacja, sam bym tego trafniej nie napisał.

  3. Krzyś Kowalczyk pisze:

    Bla,bla,bla. Kolejny mało oryginalny tekst. Po co ktoś robi coś tak cienkiego i wrzuca to do sieci? Straszna strata czasu jego i możliwych odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>