Dlaczego fajnie jest mieć ulubione zajęcie w wolnym czasie?

taniec
Wiele osób ma kłopoty z wyszukaniem sobie jakiś zajęć w wolnym czasie. Sporo z nich niestety bierze wtedy w rękę smartfon albo włącza komputer i rozpoczyna granie. Jest to łatwe i proste rozwiązanie, które nie wymaga wysiłku, ale czy najlepsze? Na przykładzie młodzieży można zauważyć, że coraz mniejsza jej liczba posiada jakieś ciekawe zainteresowania albo chce robić coś nietypowego.

Gra sudoku
Autor: yanik_crepeau
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzież woli skupić się na graniu i serwisach internetowych, zaniedbując swój rozwój i kontakty z przyjaciółmi i rodziną.

Jeśli myślisz, że omawiana tutaj tematyka jest warta uwagi, zobacz dodatkowo więcej na portalu (https://dominikkania.pl/sklep/), który także zamieszcza tego typu porady.

Coraz częściej również komputerowe gry stają się zamiennikiem nauki i rozwoju, młodzi ludzie rezygnują z wysiłku intelektualnego, bo w końcu najprościej będzie załączyć grę i odizolować się od świata.

A tak naprawdę można znaleźć tyle wspaniałych rzeczy, jakie robić można bawiąc się dobrze, a dodatkowo rozwijając swoją pamięć, koncentrację i inne umiejętności. Doskonałym przykładem na to są sudoku i inne łamigłówki (tu znajdziesz interesującą rozrywkę na wakacje – łamigłówki i sudoku), doskonale nadające się dla ludzi w każdym wieku, oraz najbardziej chyba znana gra na świecie, która jednak wymaga wiele uczenia się, to znaczy szachy.

Wielu ludzi twierdzi, że nie ma żadnych zainteresowań, bo nie ma pieniędzy na to. Fakt, każde hobby wymagać będzie jakiegoś nawet niewielkiego wkładu finansowego, lecz to z reguły jest jedynie mgliste wytłumaczenie. Jeśli ktoś będzie chciał się nauczyć grać na gitarze, to rzecz jasna instrument będzie potrzebował, bez niego raczej się nie obejdzie. Lecz cała reszta zależy już od motywacji i zaangażowania osoby, która się za to będzie zabierać. W sieci internetowej są do ściągnięcia najróżniejsze śpiewniki, poradniki i kursy, na niektórych wręcz serwisach są szczegółowe filmiki które pokazują jak wykonywać poszczególne techniki. Z takim dostępem do wiadomości nie ma potrzeby zapisywać się na prywatne lekcje, jednak samodzielne ćwiczenie wymaga dużo samozaparcia i ciężkiej pracy. Podobnie uczyć się można innych rzeczy, przykładowo takich jak taniec. Jeżeli ma się jakąś koleżankę, która będzie również chciała nauczyć się tańczyć, to można znaleźć poradniki dla hobbystów z internetu, znaleźć odpowiednią muzykę i zabrać się za ćwiczenia, a na pewno po jakimś czasie pojawią się oczekiwane wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>