Wybór studiów to musi być bardzo pewna decyzja. Wpływa ona więc na nasze przyszłe losy zawodowe

Niełatwo w dzisiejszych czasach znaleźć osobę, która nie będzie studiować. Oferta edukacyjna w przeciągu dwudziestu latach stała się niezwykle szeroka, że studentem może zostać prawie każdy. Z jednej strony to wspaniałe, że jesteśmy tak nastawieni do nauki i że możemy zainwestować nasz rozwój.

Uczelnia
Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolejnej jednak perspektywy mamy okazję również na to popatrzeć znacznie bardziej negatywnie.A więc, tak wiele osób skończyło uczelnie wyższe, że teraz brakuje pracy.

Zainteresował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to śmiało sprawdź, co jest w ofercie byAnn – samoprzylepny biustonosz, która odnosi się do pokrewnej tematyki.

Problem ten na pewno może wystąpić na kilku płaszczyznach, a rozpoczyna się już od propozycji określonych uczelni.

Przede wszystkim za dużo osób studiuje kierunki humanistyczne. Być może obecnie ten odsetek uległ zmianie, ale jeśli będziemy analizować studentów w sumie takich kierunków, to zobaczymy, że liczba jest bez wątpienia pokaźna. To naturalnie nie kierunki studiów są odpowiedzialne za całe zło, lecz nasze preferencje. Bo nie ma nic zdrożnego w studiach humanistycznych typu politologia czy socjologia, ale często nie wiemy, co powoduje nami, aby teraz to studiować – www.

Powodów może być kilka. Że prościej się dostać, bo przyjmą więcej osób, że nie ma przedmiotów ścisłych i jest bez wątpienia zajmujący. Tych przykładów w sumie można mnożyć i każdy z nich jest tak naprawdę logiczny. A kłopot polega na tym, że wybieramy takie studia i nie snujemy planów, co po ich skończeniu robić. To jest najistotniejszy kłopot.

Myśli, zgodnie z krajową dewizą, jakoś to będzie i być może tracimy pięć lat życia. Stąd wniosek nasuwa się dosyć prosty: studia bez wątpienia, ale przemyślane, musimy wiedzieć, po co, dlaczego, co te studia mi dają, czy interesuje mnie określona dziedzina – więcej na WSZ Edukacja.

Tylko w ten sposób nasze uczenie się będzie bardziej efektywne. Jest tak mnóstwo cudownych ośrodków akademickich jak uczelnie Wrocław i bez wątpienia wspaniale wspominać ten czas mając dobrze płatną pracę, na pewno lepiej niż marnując następny dzień w Urzędzie Pracy. Pamiętajmy więc, aby przed wybieraniem studiów przemyśleć tego typu kwestie, by za kilka lat niczego nie żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>