Wybór najlepszej kosiarki do trawy jest niebywale istotny dla niejednego posiadacza ogrodu

Posiadanie znacznej działki jest rewelacyjną sprawą, ale jakoś musimy wszakże kosić trawę.
Jeżeli mamy mały ogródek, który ma na przykład kilka arów, to zupełnie wystarczy nam zwykła kosiarka.

klocki - akt
Autor: mac_filko
Źródło: http://www.flickr.com
stelaż
Autor: ell brown
Przy jej pomocy raz w tygodniu będziemy w stanie kosić trawę i zajmie nam to pewnie z godzinę w każdy weekend. Jednakże co zrobić, gdy nasz ogród ma 30 arów lub o wiele więcej? Wtedy ścinanie trawnika zajęłoby nam około pół dnia, a my bylibyśmy okropnie zmęczeni. Tym bardziej że trawę kosi się przecież latem, kiedy zazwyczaj upał leje się z nieba. Jest na to sposób — powinniśmy kupić traktorek ogrodowy. Jest to jedyne i słuszne rozwiązanie. Nie będziemy zmuszeni mordować się z pchaniem przed sobą normalnej kosiarki. Traktorek tnie trawnik profesjonalnie i prędko. Nam pozostanie tylko skręcać kierownicą. Cała robota będzie wykonana za nas. Co najważniejsze kosiarka tego rodzaju mało pali, zatem nie będziemy zmuszeni przepłacać. Warto kupić taki model, który nie będzie wyrzucał na bok ściętej trawy, a będzie zbierał ją do dużego worka. Wówczas my będziemy mieli możliwość, by zadecydować czy kosz zakładać czy nie. Jeżeli będziemy chcieli, aby trawa wyschła na ziemi, to pozwolimy jej na to. Jeśli nie, to zamontujemy kosz i potem wyrzucimy trawę do odpowiedniego pojemnika na odpadki.

Warto szukać kosiarki, która posiada solidny silnik, żeby nie spalił się on nazbyt szybko.

Masz w planach uzyskać inne dane na ten temat? Zapewne notka z witryny też je ma, zatem kliknij tutaj i poznaj je dokładnie.

Niektóre kosiarki mają możliwość dopinania spychacza i wówczas zimą będziemy mogli odśnieżać nim śnieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>