Wózki dla maluchów – które są najlepsze?

images
Opiekowanie się małym dzieckiem związane jest z wielką odpowiedzialnością i wymaga dysponowania przez rodziców wieloma cechami, jakie na tę opiekę pozwalają. Poza właściwą dawką troski i zaspokajaniem potrzeb podopiecznego opiekun powinien także gwarantować dziecku zestaw różnego rodzaju produktów. Istnieje taka grupa akcesoriów, bez której obecnie większość opiekunów nie jest w stanie wyobrazić sobie opieki nad małym dzieckiem. Jednym z tych przedmiotów są pieluchy jednorazowe, które na dzień dzisiejszy są stosowane przez zdecydowaną większość rodziców.

Chroń dziecko przed alergią!
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Innego rodzaju elementem, którego zalety dostrzeżone już sporo lat temu, jest wózek dla dzieci. Dzięki wózkowi udało się zestawić zalety spaceru z wypoczynkiem, dziecko może bowiem spać łóżko tapicerowane 180×200 w czasie przechadzki, a także patrzeć na otaczający świat i nawiązywać kontakt z rodzicem. Dzięki użyciu wózka można też zabrać dziecko w każde miejsce ze sobą, co eliminuje sporo trudności. Współcześnie istnieje bardzo sporo rodzajów nowoczesnych wózków dziecięcych, z czego wózki spacerowe miejskie (3 kołowe wózki spacerowe) stanowią tylko jeden z dużej liczby przykładów.

Wózki spacerowe

spacerówka
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Wózek dla dzieci powinno się dobierać przede wszystkim do wieku dziecka. Na początku przydają się w pierwszej kolejności wózki, w których dziecko może bez problemu leżeć i spać. Dzisiejsze wózki (wózki dla małych dzieci do biegania) są tak wielofunkcyjne, że możliwa jest zmiana położenia części, tak by umożliwić dziecku i leżenie i siedzenie. Z wiekiem dziecko ma nieco inne potrzeby, wówczas wielu ludzi decyduje się na kupno wózka spacerowego. Aktualnie panuje moda na wózki spacerowe 3-kołowe, także ze względu na ich innowacyjny wygląd. Ogólnie wszystkie wózki dziecięce utrzymane są zwykle w atrakcyjnej kolorystyce.

Do specjalnych zastosowań

Obecnie rozwój rozmaitych technologii widać także w aspekcie wózków dziecięcych. Objawia się to między innymi w ich innowacyjnych formach, ale również w wielozadaniowości i nowoczesności wykorzystanych materiałów. Współczesne wózki można bez problemu złożyć do małych wielkości, dzięki czemu ich przewożenie jest bardzo łatwe. Zaprojektowano również wózki do zadań specjalnych, zaliczają się do nich między innymi wózki spacerowe do biegania, dzięki którym rodzic opiekujący się dzieckiem nie musi rezygnować z aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>