Wielkie wydarzenia muszą mieć dobre oświetlenie

koncert
Wielu ludzi wydaje sobie sprawę z tego, że niesamowicie istotną rolę w czasie koncertu oraz różnorakiego typu wystąpień na scenie odgrywa oświetlenie. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą odpowiednio pokazani, jak oraz także zależy od tego także to, czy widzowie będą cały czas przywoływani na tą scenę, czy będą umykali wzrokiem gdzieś na bok, ponieważ światła na scenie będą na przykład zbyt mocne i okaże się, iż nie są w stanie spoglądać na scenę.

Takie oświetlenie zobacz więcej jest bardzo ważneJeśli zastanowimy się nad tym, jak sporo żarówka, lamp oraz kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to bez wątpienia będziemy pełni zachwytu dla osób, którzy się tym trudnią. Szczególnie że warto niesamowicie dokładnie rozłożyć każdą lampę, tak żeby oświetlała ona to, co musi oświetlać. W dodatku jeszcze warto tu powiedzieć, że taka scenografia eventowa, zazwyczaj w znacznej mierze zależy właśnie od oświetlenia. W odpowiedniej chwili na odpowiednią jednostkę powinien padać dany kolor światła, tak żeby zaznaczyć spokój konkretnej sceny, lub pokazać jak niebezpieczne jest to, co aktorzy odgrywają w tej chwili. Jeżeli oświetlenie nie zadziała, lub pojawi się z opóźnieniem, to może się okazać, że umknie cały ten nieprawdopodobny efekt.
Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

Kolorowe światła to podstawaJeżeli jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie tylko samą muzyka, która jest przekazywana, lecz również i całą otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak pojawiają się różne snopy światła, jak raz przecinają scenę oświetlając muzyków, a innym razem mkną po tłumie.

Oświetlenie koncertowe musi być na obracanych lampach, tak żeby czasami nie świeciło ciągle w jedno miejsce, gdyż wtenczas nie będzie oferowało takiego świetnego wrażenia. W dodatku również warto tu wiedzieć, że takie oświetlenie wymagania niesamowitej czujności operatorów, tak by w właściwej chwili się zjawiało i aby w właściwej chwili świeciło w dobrze określone miejsce.
Odpowiedzialność za oświetlenie jest bardzo spora
Z pewnością należy wiedzieć, że odpowiedzialność za oświetlenie jest bardzo duża, bo niesamowicie sporo od niego zależy. Szczególnie jeżeli za jego wsparciem chcemy podkreślić to co dzieje się na scenie, to co chcą nam przekazać muzycy czy artyści. Jakby nie było, z pewnością warto tu pomyśleć o tym, w jaki sposób można jeszcze to oświetlenie ulepszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>