Najciekawsze atrakcje Krakowa, które z pamiątek można przywieźć do domu z podróży do tej miejscowości.

Kraków na fotografii
Kraków jest wspaniałym miastem, jego odwiedzenie na pewno zapewni sporo niezapomnianych wrażeń. Ogromna ilość turystycznych atrakcji i zabytków, bogata oferta kulturalna i niezwykli ludzie sprawiają, że corocznie miasto to odwiedzają setki tysięcy turystów. Wystarczy zresztą przejść się po rynku albo posłuchać międzynarodowego gwaru przy pomniku Adasia, żeby zobaczyć, jak to każdego dnia wygląda.

Kraków
Autor: Stefanie Tefert
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowana większość z przyjeżdżających do tego miasta pewnie zdecyduje się na kupno jakiejś pamiątki, zresztą to przecież na rynku w Krakowie i w pobliskich uliczkach znajduje się bardzo dużo mniejszych i większych sklepów z pamiątkami, które można kupić i zabrać do domu. Na szczęście Kraków posiada tak dużo bardzo charakterystycznych symboli, że wszędzie obecne figurki z chin są gdzieś głęboko pochowane i mało kto się za nimi ogląda.

Jeżeli interesuje Cię ten post, bez ociągania zobacz jeszcze inne warte przejrzenia (https://www.wizabroker.pl/vouchery-do-wiz/) materiały – z pewnością też Cię zaintrygują.

I świetnie, że tak jest, bo taka sama chińska tandeta oferowana jest i nad morzem, i w górach, i ciężko stwierdzić, pamiątką jakiego miasta to jest. A przecież jak ktoś pokaże przywiezione przez siebie Kraków pamiątki, to każdy od razu będzie wiedział, z jakiego miasta one pochodzą – .

Pośród krakowskich pamiątek bez wątpienia największą popularnością cieszy się Wawelski Smok. Ten słynny bohater krakowskich legend doczekał się mnóstwa wcieleń, można go kupić w formie rzeźb, maskotek, skarbonek albo figurek.

Masz niedosyt newsów na ten temat? Zajrzyj na następną stronę i tam oczekuje na Ciebie dalsze istotne opracowanie tej sprawy.

Ogromnie popularny pośród turystów jest także Lajkonik, w sklepikach i na straganach to właśnie jego sylwetka praktycznie zawsze jest obecna na półkach.

Kolejną grupę pamiątek z Krakowa będą stanowić najróżniejsze modele i zdjęcia krakowskich zabytków. Do kupienia więc będzie Mariacki Kościół, Zamek Wawelski oraz Sukiennice, popularnością również się cieszą albumy przedstawiające najciekawsze zabytki krakowa. Bardzo chętnie wybierane są również kartki oraz widokówki, przedstawiają one albo różne atrakcje, albo też zdjęcia starego Krakowa – Po kupnie można je zaadresować i wysłać do bliskich czy znajomych, można również pozostawić dla siebie na pamiątkę. Jeśli więc ktoś planuje wizytę w Krakowie i zechce przywieźć z podróży jakąś pamiątkę, to pamiętać powinien o tym, aby kupić coś co się wiąże z tym miastem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>