W Polsce nieustannie zwiększa się popularność ćwiczeń fizycznych

ćwiczący zawodnik
Współcześnie zderzają się dwie rożne tendencje. Z jednej strony błyskawicznie rośnie ilość ludzi bardzo otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najcięższych przypadkach także życiu. Z drugiej strony, panuje dziś moda na aktywność fizyczną – sporo osób stara się ćwiczyć i stosownie odżywiać. Naturalnie, drugi trend jest bardzo wskazany, przede wszystkim aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się kłopotliwym obciążeniem dla służby zdrowia. Jednym z najbardziej lubianych rodzajów sportów jest bieganie.

siłownia
Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Czemu? Głównie przez wzgląd na fakt, że nie potrzebuje się wielkiej wiedzy ani kosztownego sprzętu. Biegać można wszędzie, o każdej godzinie. Należy wyłącznie zaopatrzyć się w komfortowe buty. Jest to zdecydowanie jedna z najtańszych aktywności, jako że nie ma potrzeby wykupowania karnetu na siłownie czy treningów z trenerem. Bieganie dodatkowo daje szansę na odstresowanie się oraz pozbycie negatywnych emocji. Promocja biegania jest dziś dosyć zakrojona na szeroką skalę, a ilość osób, które startują w maratonach z roku na rok jest dużo większa.

Dużo osób, przede wszystkim kobiet, decyduje się też na „treningi dywanowe”. Można je wykonywać dzięki filmikom zamieszczanym w internecie albo dzięki płytom DVD. W Polsce w tym względzie już od długiego czasu rządzi Ewa Chodakowska, obecnie jedna z najbardziej popularnych trenerek Polek. Takie treningi są elastyczne, jako że można je robić o jakiejkolwiek porze.

Na dodatek, też nie generują jakichkolwiek kosztów – trzeba wyposażyć się jedynie w strój sportowy i można zaczynać ćwiczenia. Jest to świetna alternatywa dla osób, które w pobliżu nie mają siłowni bądź jakiegokolwiek klubu fitness, mają ograniczone środki i czas albo zwyczajnie nie chcą opuszczać domu.

Chcesz przeczytać coś podobnie ciekawego? Ekstra, ta strona www z pewnością okaże się dla Ciebie pożyteczna, ponieważ odnajdziesz na niej wiele tego typu danych.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też kulturystyka.

W zawodach biorą udział nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Takie ćwiczenia jednakże wymagają sporych podkładów samodyscypliny, ponieważ należy stosować się do zaleceń trenera, codziennie poświęcać sporo czasu na pracę na siłowni oraz dostosować swój jadłospis do wysokich wymagań. Coraz częściej organizowane są zawody kulturystyczne, jakie ukazują wyniki ciężkiej pracy uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>