W jaki sposób zarabiać na swej pasji?

Recepta na karierę? Odkryj to, co lubisz czynić oraz zacznij na tym zarabiać – takim sposobem nie „przepracujesz” nawet jednego dnia w swym życiu. Czyż to nie wspaniała wizja przyszłości?
Brzmi jak najłatwiejsza kwestia pod słońcem, z jakiego powodu zatem spełnionych zawodowo entuzjastów mamy tak niewielu? Przede wszystkim, częstokroć nie mamy pojęcia, co chcielibyśmy wykonywać.

Poza tym, nasze wyobrażenie o pracy pełnej pasji częstokroć bywa mocno spaczone – zwykle nie bierzemy pod uwagę, że „pasja” opłaci rachunki. Niestety, wybieranie profesji jedynie na podstawie dużych dochodów, jest to prosta droga do tak zwanego emocjonalnego wypalenia, dlatego mnóstwo ludzi preferuje zarabiać troszeczkę mniej, jeśli dzięki temu będzie można wykonywać fajne rzeczy.
promocje sklepowe
Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
zabawa
Autor: Paul Ashley
Źródło: http://www.flickr.com

Załóżmy, iż ktoś uwielbia kucharzyć – co z tym uczyni? Uruchomi własną restaurację, napisze kucharskie książki, będzie prowadził bloga z przydatnymi radami, będzie szefem kuchni w przednim lokalu? No i czy bierze w ogóle pod uwagę, że pitraszenie zawodowo to całkiem coś innego aniżeli szykowanie kolacji dla rodziny? Nawet gdy się nie myśli o wielkich „kokosach”, to jednak pasja musi zagwarantować choć minimum egzystencji. Trzeba zatem podejść do niej niczym do biznesu, co natomiast wiedzie do tego, iż poza hobby nierzadko trzeba będzie oddawać się ponadto innym, mniej miłym rzeczom. Załóżmy, iż lubisz tańczyć. Świetnie! Kończysz kurs instruktora, otwierasz szkołę tańca.

Jednakże prócz poprowadzenia lekcji będziesz musiał się zająć także wszelkimi formalnościami bądź księgowością.

Czy taka publikacja okazała się dla Ciebie intrygująca? Jeśli tak, to notabene więcej zobaczysz w artykule (http://centrumpomyslow.pl/ideas/details,,10,430,wyjatkowe-plakaty.html), który też rozpatruje taką kwestię.

Krótko mówiąc, bez kompromisów na pewno się nie obejdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>