W jaki sposób wybrać prawidłowo dopasowany plecak na różnorodnego rodzaju wyprawy?

Przed dokonaniem wyboru należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jedziesz na niedługą wycieczkę, czy raczej na większą podróż. Istotne jest także to, co chciałbyś ze sobą zabrać.
Sprzedawane w marketach plecaki można dzielić na parę typów, które charakteryzują ilość zabieranych rzeczy.

Wspomniane kategorie to: ultralekka, minimalna, lekka i delux.

Jeżeli uważasz, że wiadomości zawarte w tym materiale są interesujące, kliknij również ten odnośnik – to unikalna strona (https://www.scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe), na której odnajdziesz pokrewne tematy.

Znajomość takiego rozdziału oraz funkcjonalności poszczególnych toreb może bardzo dopomóc w odpowiednim rozkładaniu wagi oraz wygody posiadacza plecaka. Ponadto niezwykle istotną sprawą jest odpowiednie dopasowanie plecaka do wymiarów własnego ciała. Warto zatem przy wyborze plecaka upewnić się, w jaki sposób będzie on rozkładać się na plecach. Prawie wszystkie produkowane obecnie plecaki posiadają zamontowany wewnątrz stelaż. To dzięki takiemu stelażowi przylegają one niezwykle prawidłowo do pleców i doskonale dopasowują się także do kształtu ciała. Polepszają jednocześnie balans oraz stanowczo pozytywnie wpływają na wygodę podczas użytkowania.

apartamenty
Autor: Ghelamco Poland
Źródło: Ghelamco Poland

Nie należy przypominać, że tego typu właściwości są zwyczajnie przydatne w czasie różnorodnych górskich wycieczek, pierwszych spacerów po nie za bardzo równym obszarze lub wypraw na narty. Bez względu na dobrany model plecaka, warto także wziąć pod uwagę reguły mówiące o tym, że 70-80% całego ciężaru powinno opierać się na miejscu, w którym będzie niesiony w sposób najskuteczniejszy, czyli na własnych biodrach.

W taki sposób lepsze ułożenie ciężaru umożliwiają w wielu plecakach systemy nośne z miękkimi materiałami. Ich posiadające wypełnione gąbką wyprofilowane szelki naramienne, paski regulujące wysokość całego mechanizmu nośnego, albo paski piersiowe oraz wypełnione za pomocą gąbki pasy biodrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>