Jak rozbudowywać kreatywne myślenie u własnego malucha?

Zabawki dla dzieci
Zwiększanie u swojego dziecka kreatywności to obowiązek dosłownie każdego z rodziców! W końcu z całą pewnością nie chcemy mieć dziecka, które najzupełniej niczym się nie jest w stanie wyróżnić. Oczywiście chodzi wyłącznie o wielce pozytywne wyróżnienie się, zero problemu. Często sądzimy, że polska szkoła publiczna produkuje głównie takich ludzi, którzy tak naprawdę mają sporą wiedzę teoretyczną, ale co z tego wszystkiego, skoro są ogromne problemy z kreatywnym rozumowaniem?

zabawki
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem: to kapitalne jeśli jakiś tłumacz norweski rodzic, zapewne w większości matka, wie jak wielce ważną kwestią jest kreatywne rozumowanie. Ktoś kto myśli kreatywnie jest inteligentniejszy, w przyszłości jest w stanie zarabiać większą kasę, niż reszta!

A zresztą niemalże wszyscy rodzice orientują się, że brak odpowiedniego stopnia kreatywności to wielka przeszkoda w życiu. Doskonale, iż przynajmniej metody rozszerzania kreatywności wcale nie są wygórowane cenowo, a jeszcze oprócz tego trudne do zrealizowania. Przykładowo nauczanie własnej pociechy jęz. angielskiego jest trudne, ponieważ chroniczne mówienie do niego w tym języku, nie w polskim, jest niemal niemożliwe. Jednakże to akurat umiejętności językowe: w przypadku zwiększania kreatywności jest dużo prościej. Weźmy choćby pod uwagę zabawki kreatywne, które w wielce fajny sposób sprawiają, że dziecko będzie w fajnej atmosferze powiększało stopień własnej kreatywności.

Zabawki dla dzieci
Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Zapamiętajmy, iż zabawek kreatywnych jest od zatrzęsienia w sklepach, no to nie lata 80 czy coś w tym stylu. Kiedy będziemy rozglądali się za zabawkami zwiększającymi kreatywność nie zapominajmy o najistotniejszym: niech to będą takie zabawki, które również mogą rozwijać u dziecka zdolności interpersonalne. Dzisiaj niestety rośnie liczba całkiem inteligentnych, wielce kreatywnych bardzo młodych ludzi, ale cóż z tych zalet, jeśli głównie z winy własnych rodziców często nie mają praktycznie wcale bliższego kontaktu z rówieśnikami? Człowiek, który jest ponadprzeciętnie kreatywny jest praktycznie skazany na sukces!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>