W jaki sposób można urozmaicić dziecięcy pokój? Jak nadać mu trochę oryginalności?

pokój dziecięcy
Aranżacja wnętrz wymaga trochę czasu, a już na pewno sporo kreatywności od osoby planującej wystrój wnętrz. Szczególnie w pokoju dziecięcym dobrze jest popuścić wodzę fantazji i stworzyć coś, co będzie dla dziecka miejscem wyjątkowym. Jednak ciekawe pomysły nie zawsze przychodzą wtedy, kiedy chcemy. Dlatego poniżej znajduje się kilka oryginalnych rozwiązań do pokoju dziecięcego.

pokój dziecięcy
Autor: Angie Stalker
Źródło: http://www.flickr.com
Mówiąc o fantazji, pomyślmy o tym, co nasze dziecko lubi robić. Jeśli uwielbia spędzać czas na huśtawce, to czemu nie stworzyć mu możliwości huśtania się w domu, kiedy pogoda na dworze jest kiepska. Korzystając, chociażby z tego, co mają w asortymencie sklepy z akcesoriami i zabawkami dla dzieci, można zakupić coś odpowiedniego. Jednak samemu również można stworzyć całkiem ciekawe rzeczy. Ciekawie będzie prezentowało się krzesło wiszące (zobacz – ) albo hamak zamontowany w dziecięcym pokoju. Nasza pociecha na pewno spędzi w takim miejscu sporo czasu.

Dzieci uwielbiają robić namiot z wszelkich możliwych rzeczy dostępnych w domu. Lubią przesiadywać w nim później godzinami, bawiąc się w tylko sobie znane zabawy. Można zatem rozstawić w rogu pokoju mały namiot dla dziecka. Będzie to jakby dodatkowa niewielka przestrzeń tylko dla dziecięcego świata. Tak samo dobrym pomysłem jest zamontowanie moskitiery nad łóżkiem.

Jeśli chcesz uzyskać więcej wiadomości na omawiany temat, to znajdziesz je zapewne po przejściu do źródła – tam są one niesamowicie fascynujące.

Można ją dostać bez problemu w wielu turystycznych sklepach, natomiast efekt, jaki dzięki niej zyskamy, będzie bardzo oryginalny.

W dziecięcym pokoju zawsze znajduje się wiele zabawek, które zajmują sporo miejsca. Są one jednak ważną częścią tej przestrzeni, jak również dziecięcego świata, dlatego nie można pochopnie podejmować decyzji o wyrzuceniu tych podniszczonych. Musimy postarać się, by naleźć dla nich miejsce. Bardzo tajemniczo i oryginalnie będzie prezentował się stary, drewniany kufer jako szafka na zabawki. Będzie jak swego rodzaju skrzynia skarbów w tym małym dziecięcym świecie. To tylko niektóre pomysły, jednak sprawią, że pokój będzie miał wyjątkowy charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>