Najlepsze zabawki dla najmłodszych

images
Dzieciństwo to niepowtarzalny okres w życiu człowieka. Kiedy byliśmy młodsi, nie docenialiśmy tego wyjątkowego czasu, kiedy mogliśmy wysypiać się do woli ( a i tak wstawaliśmy rano!), skakać beztrosko po podwórku i nie martwić się o następny dzień. Te wyjątkowe lata szybko uciekają. Często jednak rodzice zapominają, jak szczególny jest to czas w rozwoju malucha. Nasza pociecha właśnie w tym czasie bada otoczenie. Dlatego niezmiernie istotną funkcję w wychowaniu odgrywa zabawa. To idealna droga, aby zaszczepić maluchowi zasady w miły sposób.

Jeśli posiadamy jeszcze jakiekolwiek obiekcje, przyjrzyjmy się naszym pociechom. Dziewczynka, która bawi się lalką, nierzadko naśladuje zdarzenia zaobserwowane u dorosłych. Wszystkie córeczki zwykle bawią się w mamy. Wożą swoje lale w wózeczkach, zmieniają im pieluchy, karmią i kołyszą do snu. W ten sposób przygotowują się do roli mamy. Ale to nie odosobniona sytuacja. Sami dorośli potrafią formować właściwe wzorce u swoich dzieci. Zabawka smoby kuchnia pozwala dziewczynce wejść w postawę gospodyni domowej. Jesteśmy w stanie przyłączyć się do zabawy i zrobić z pociechą potrawę, nauczając je, aby następniepozmywało talerze (zestaw ma też zlew). Przyszłe kuchareczki oswajają się ze sprzętem kuchennym oraz wyrabiają w sobie przyzwyczajenie przygotowywania własnych posiłków.

Autor: VTech

O tym, że maluchy zdobywają doświadczenie poprzez zabawę, jesteśmy w stanie zobaczyć, obserwując małe kobietki, które bawią się laleczkami barbie. Każda z nich odgrywa konkretny wzorzec- może to być mama, ciocia albo prezenterka z telewizji. Dziewczynki niejednokrotnie odgrywają coś w rodzaju filmu.

Omawiany tekst jest dla Ciebie interesujący? Na pewno zainteresuje Cię też oferta, która posiada podobne zagadnienia.

Ale nie tylko płeć piękna łączy miłe z użytecznym. Chłopcy od małego wybierają samochody, traktory, koparki, czy wozy strażackie. Budują w ten sposób własną tożsamość. Produkty smoby także pomagają małemu mężczyźnie. Skrzynka z narzędziami to doskonały pomysł dla złotej rączki. Produkty smoby rozwijają również inne hobby dzieci. Możemy dać maluchom zestaw lekarza, czy mały supermarket. Takie zabawy pobudzają wyobraźnię oraz uczą pracy w grupie.

0 Responses to Najlepsze zabawki dla najmłodszych

  1. Apolonia Sawicka pisze:

    Hm, byłem trochę sceptyczny, gdy zaczynałem czytać taki tekst, lecz teraz zaczynam rozumieć przekonanie twórcy i zdaje się, że jednak ma w tym nieco racji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>