Playstation 3 – murowane hity

images
Lada moment sezon ogórkowy będzie już przeszłością. Koniec lata czyli koniec odpoczynku dla producentów gier. Należy zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić niecierpliwych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje gry jeszcze przed Bożym Narodzeniem, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym przedziale czasowym zbija się największą gotówkę. Dlatego gra jest warta świeczki.

Na chwilę obecną, posiadacze Playstation 3 nie powinni narzekać na brak gier. Zaraz po premierze tej konsoli było krucho, Xbox 360 pod względem ilości gier, bił PS3 na łeb na szyję. Teraz jednak sytuacja się wyrównała i właściciele konsolki Playstation 3 nie powinni narzekać. Większość wychodzących gier to jednak mimo wszytko przeciętniaki, ale megaprodukcji nie brakuje.

Reasumując, trudno mówić o jakiejś innowacyjności, najlepiej sprzedają się sprawdzone pomysły, więc nie ma co się dziwić, że deweloperzy inwestują w serie, a nie oryginalne pomysły. Czasami zrodzi się coś pokroju rewelacyjnego Little Big Planet, ale to oczywiście wyjątki, które tylko potwierdzają regułę. W tym biznesie (jak w sumie w każdym) liczy się zysk, więc wielkie korporacje wydają dużą kasę na coś co się sprzeda bez problemów. Trudno się dziwić takiej polityce.

Jednym z takich seryjnych hitów jest Pro Evolution Soccer 2010 od wielkiego Konami. Ta marka musi się tym razem mocno postarać. Poprzednie wydanie tej znakomitej piłki nożnej nie spełniło oczekiwań graczy i co ciekawe konkurencyjna FIFA 09 okazała się bardziej grywalna. Walka pomiędzy tymi dwoma tytułami trwała od zawsze, jednak dziecko Electronic Arts zawsze było krok w tyle. Teraz role się odwróciły, ciekawe na jak długo? Przekonamy się już wkrótce.

Kolejną znaną grą, która nadchodzi wielkimi krokami, aby zająć czytniki naszych konsolek to Call of Duty: Modern Warfare 2. Tytuł ten zdobył już ogromną liczbę fanów. Wojny sieciowe są rozgrywane 24h na dobę, ten szał porównać można do tytułu z przeszłości, do Quake. Nowa produkcja zapowiada się obłędnie, nowe kampanie, poprawiona grafika i kilka innowacji. Miejmy nadzieję, że nowy CoD nas nie zawiedzie i przyniesie wiele tygodni znakomitej rozgrywki.

Need for Speed Shift. Kolejna część jednej z najbardziej znanych ścigałek. Czy nowa część okaże się megahitem, tak jak to zapewniają jej twórcy? Ciężko wyczuć, ponieważ z Need for Speed było różnie, raz byliśmy świadkami hitów a innym razem przeciętniaków. Twórcy starali się jak mogli . Dorzucali fury, poprawiali grafikę, zwiększali możliwości kustomizacji pojazdów. Pomimo tego sama rozgrywka już tak nie wciągała jak przed laty. Dlatego teraz muszą nas naprawdę zaskoczyć, aby nowy NFS cisnął nas o glebę. W wygląda na to, że im się to uda

Uncharted 2: Among Thieves to pokolenie nowej generacji konsol. Seria jest stosunkowo młoda bo część pierwsza jeszcze systemy rfid leży na półkach sklepowych i jest chętnie kupowana. Naughty Dog to czarodzieje, którzy potrafią przyprawić o ślinotok. Tytuły z przeszłości umocniły tę markę, zatem gracz podchodzi do ND z zaufaniem. Przypomnijmy, że pierwsza część Uncharted była po prostu przepiękna. Graficznie onieśmielała inne konsole ajk Xbox 360 czy Wii. Jednak ND zapewnia, że część I wykorzystała około 30% mocy Playstation 3. Jeżeli to rzeczywiście prawda to aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać część druga! Ale grafika to nie wszystko, w takich produkcjach liczy się fabuła, a ta również nie powinna zawieść. Tym razem akcja będzie toczyć się wokół historii podróżnika Marco Polo, a my już ostrzymy sobie ząbki na tę historię.

A co dla tych, którzy są wielbicielami grania w podróży? Zabranie konsoli do samolotu czy autobusu nie jest zbyt rozsądnym rozwiązaniem. Nie ma jednak powodów do martwienia się. Aktualnie dużo tytułów gier na konsolę jest udostępniona również na komputer. Bierzemy więc laptopa (przykłady znalezione w mieście Kraków: dowiedz się więcej na stronie), zatroszczmy się o jego baterię. Coraz częściej gdy jedziemy gdzieś dalej środki transportu są wyposażone w gniazdka. Pamiętajmy więc o zasilaczu (przykładowe zobaczysz tutaj: rekomendowane źródło). I słuchawkach na uszy. Możemy już ciekawie spędzić czas w trasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>