Ustronie Morskie – miejsce na najlepsze wakacje

Łódź rybacka, Ustronie Morskie
Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone 13 km na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest niezwykle malowniczo – jego zabudowa ciągnie się na przestrzeni trzech i pół kilometra, wzdłuż linii klifu, który stromo opada ku piaszczystej i szerokiej plaży. Kiedyś niepozorna osada rybacka dziś jest kurortem, do którego żeby spędzić wczasy nad morzem Bałtyckim przyjeżdża kilka tysięcy wczasowiczów.

Wakacje nad morzem
Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest w sumie kameralna – niewielkie domki (https://www.domki-letniskowe.pl/) cudownie komponują się tutaj z okoliczną naturą. W trakcie przechadzek po Ustroniu Morskim powinno się zaglądnąć do tutejszego kościoła, wybudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r.. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia stworzonego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i doskonale rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim wciąż zachowało się wiele miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż 65 tutejszych obiektów jest pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to też kurort uzdrowiskowy – mieści się tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest niezwykle urocza – doskonale komponują się tutaj ze sobą błękit morza Bałtyckiego, szeroki pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najczystszych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Ogromnym atutem jest też tutejszy klimat. Ocenia się, iż panujące tu średnie nasłonecznienie jest zaliczane do największych w naszym kraju. Oprócz tego w powietrzu występuje aerozol morski, wykazujący leczniczy wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do dwustu- trzystu metrów od brzegu morza, a maksymalne jego stężenie notuje się podczas wietrznej pogody, zwłaszcza jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego korzystnego bioklimatu można korzystać przez cały rok. Sporą atrakcją tego odcinka wybrzeża jest też molo spacerowe, które wcina się w morze na długość 100 m.. Jest tutaj także przystań rybacka, gdzie można obserwować kolorowe kutry powracające z porannych połowów i zakupić świeżutką rybę bezpośrednio z ich pokładu.

Podczas wypoczynku w Ustroniu Morskim warto odwiedzić największe atrakcje pobliskiej okolicy. Na szczególną uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na około sześćset lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko położonych miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto również udać się do nieodległego Malechowa, gdzie znajduje się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy obszar, gdzie można całkowicie korzystać z uroków jazdy konnej. Przeczytaj więcej informacji .

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Niesłychanie atrakcyjny jest także szlak zielony o długości 23 km wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla entuzjastów dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości 31 km prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***Całkowitą propozycję na wakacje 2014 w Ustroniu Morskim można odnaleźć w serwisie lub klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Ustronie Morskie- domki Ustronie Morskie- pensjonaty Ustronie Morskie- odpoczynek 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>