Zabawa na tak pod czujnym okiem rodziców

Samochodzik Hot Wheels
Kiedy lato się rozpoczyna pojawia się więcej możliwości, ale i zagrożeń dla naszych dzieci. Właściwie to o każdym czasie w roku można to powiedzieć, niemniej to właśnie w lato, gdy można bawić się właściwie w każdym miejscu zastawia się łapki na nasze dzieci. Nawet taki rowerek dla dziecka może być groźny, gdyż słaba koordynacja i nieoczekiwane pomysły mogą przerodzić się w groźny uraz.

Zabawki, zabawa
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A co dopiero powiemy na taki jeździk dla dzieci lub jeszcze lepiej motor i skuter dla dzieci? Bardzo ciekawa rzecz, jeśli byłbym dzieckiem sam bym na to szybko wskoczył i odjechał, więc nie dziwmy się, że nasze szkraby też tego tego chcą. To niezwykła rozrywka, przede wszystkim dla chłopców, którzy interesują się motoryzacją i ogólnie wszystkim co ma silnik (nawet kombajny, traktory, ciężarówki).

Czy na tej witrynie coś Cię zainteresowało? Masz chęć przeczytać sporo szczegółów na ten temat? Nie ma przeszkód. Należy jedynie najechać na podany link.

Z tego też względu zabawką, którą będą chcieli się szczególnie bawić są samochody dla dzieci (spraw dziecku najlepszy prezent na świecie: jeździki dla dzieci).

Nie powinno się im tego zabraniać, powinniśmy wręcz zachęcać naszego szkraba do szczególnie intensywnej zabawy, gdyż przecież dziecięce lata, to ciekawy czas, który już nie powtórzy się więcej. Ale wszystko z rozwagą. Przez cały czas trzeba naszego dziecka pilnować, dajmy mu oczywiście odpowiednią swobodę, lecz jeśli zaczyna bawić się czymś nowym, przykładowo, rzeczami wymienionymi wyżej to pamiętajmy, iż trzeba go w pierwszych próbach wziąć pod opiekę, pomóc, doradzić, i dać parę wskazówek, które – miejmy nadzieję – weźmie sobie do serca.

Musimy rozpatrzyć koniecznie też, że my przecież byliśmy dziećmi i teraz wiemy, jak ważna jest zabawa (każdy facet lubi pojazdy: zabawkowe skutery i motory). W czasie dorosłości nie będziemy mogli już tego mieć, a często osoby, które – mówiąc kolokwialnie – nie wyszalały się w dzieciństwie robią to w dorosłym życiu. To nie jest dobre. Najlepiej, żeby w czasie dzieciństwa starczyło czasu na zabawę, ale z naszymi wskazówkami, zabawa przez edukację, która z jednej strony bawi, z drugiej uczy. Dyscyplina także jest potrzebna, ale nie ingerujmy chorobliwie, bo dziecko będzie się wszystkiego bało. Pokażmy mu, że świat jest dobry, ciekawy, ale także niebezpieczny, więc warto zachować uwagę i rozsądek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>