Doskonała składanka ciekawych utworów muzycznych świata

Muzykanci, zespół muzyczny
Muzyka świata jest elementem, który czasami ciężko ująć w konkretne ramy i określić za pomocą definicji. Na pewno jest ona ważnym składnikiem życia człowieka, pozwala bowiem na przekazywanie uczuć, jak również na relaks i wyciszenie oraz wprawianie się w dużo innych nastrojów. Najczęściej muzyka z danego kraju czy regionu posiada specyficzne elementy wspólne.

Afryka, sawanna
Autor: Arno KleineSchaars
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami tak jest również w przypadku całego kontynentu, co można obserwować na przykładzie kontynentu afrykańskiego. Nie można powiedzieć, że muzykę Afryki cechuje jednorodność, ma jednak wiele wspólnych aspektów. Co jest istotne Afrykę dzieli się na dwie części. Większą część kontynentu zajmują rdzenni czarnoskórzy mieszkańcy, część północną – w większości ludzie pochodzenia arabskiego. Rdzenna muzyka Afryki ma sporo fascynujących cech, które odróżniają ją na przykład od muzyki znanej w Europie.

Sposób wykonywaniaWart zaobserwowania jest fakt, że w większej części tradycyjna muzyka afrykańska jest wykonywana grupowo, dużo rzadziej zdarzają się wykonania solowe. Muzyka świata (tutaj: Utwory muzyczne z całego świata), dla przykładu w kulturze afrykańskiej jest jedną z rzeczy, które mają za zadanie jednoczyć ludzi ze sobą. Nierozerwalnie z muzyką wiąże się taniec. Ludy afrykańskie traktują go jako swoisty rytuał, odprawiany rzecz jasna grupowo. Warto zwrócić uwagę na to, że większą część rytuałów magicznych w Afryce wykonuje się z towarzyszeniem lub wręcz za pomocą tańca i muzyki. Muzyka afrykańska do dnia dzisiejszego w wielu przypadkach nie jest zapisywana nutowo, jest przekazywana jedynie ustnie.Dzisiaj na szczęście możemy posłuchać muzyki gdzie tylko chcemy i kiedy tylko chcemy – zobacz jakie nagrania, wykonawców i płyty proponuje księgarnia muzyczna (duży wybór: strona księgarni muzycznej)

Instrumenty muzyczneDużo z powstałych na kontynencie afrykańskim instrumentów muzycznych zyskało popularność na innych kontynentach. Przykładem może być bęben o nazwie djembe, wykorzystywany zwłaszcza w niektórych grupach. Ogólnie afrykańskie instrumenty to zazwyczaj różnorodne instrumenty perkusyjne. Bębny odgrywały i cały czas odgrywają szczególną rolę w życiu tych ludzi.

Czy prezentowany temat wydał Ci się fascynujący? To bardzo dobrze, gdyż gdy klikniesz tu, przeczytasz pożyteczne informacje (https://www.bscav.eu/realizacja-webinarow/), które Cię z pewnością zaabsorbują.

Służą bowiem nie tylko do grania muzyki, ale również do dokonywania obrzędów i nadawania kodów, z użyciem których można się porozumiewać. Stosunkowo niedawno na terenie Afryki zaczęły się przyjmować instrumenty używane od dawna na innych kontynentach, jak na przykład gitara. Generalnie w afrykańskim społeczeństwie muzyka spełnia zawsze szczególną funkcję.

0 Responses to Doskonała składanka ciekawych utworów muzycznych świata

  1. Apolonia Piotrowska pisze:

    Faktycznie ekstra artykuł! Dawno się aż tak nie wciągnęłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>