Uczenie się kolejnych języków to fajna sprawa — przyszedł moment na azjatyckie języki

Ludzie wiedzą, że bez języków obcych trudno dziś funkcjonować. Są potrzebne w życiu i w pracy.
Angielski jest takim językiem, którego uczą się w Polsce wszyscy.

prawnik na sali sądowej
Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
nowoczesna szkoła
To już żaden fenomen, kiedy zna się ten język. Nie da się w taki sposób zachwycić kogoś na rozmowie kwalifikacyjnej. Dość podobnie sytuacja wygląda z niemieckim. Przez to Polacy poszukują niestandardowych języków, których można się uczyć. Dobrym trafem wydaje się być któryś z języków azjatyckich. Azja zaczyna coraz bardziej liczyć się w sprawach gospodarki światowej. Trzeba zatem w tym kierunku skierować swe zainteresowanie. Mądrym planem będzie chociażby język koreański. Tak, tak, koreański! Jest to najlepsza alternatywa dla chińskiego. Przecież coraz więcej koreańskich spółek sprzedaje do Polski choćby samochody. Jeśli mieszkamy w stolicy województwa wielkopolskiego i zaciekawił nas język koreański Poznań posiada kilka szkół, które uczą tego języka. Trzeba do nich się wybrać i zapytać o szczegóły. Powinno nas interesować, czy nauczyciel będzie Koreańczykiem i ile ludzi jest w grupie. Prócz tego musimy być świadomi tego, że na początku będzie nam bardzo trudno. Rzecz w tym, że koreański nie posiada przecież naszego alfabetu. Dlatego nie powinniśmy się poddawać i musimy uzbroić się w cierpliwość.

Po pierwszych ciężkich chwilach dostrzeżemy pierwsze sukcesy i wówczas będziemy z siebie dumni. Mądrym pomysłem będzie potem lot do Korei, by poćwiczyć język na miejscu. Pamiętajmy o tym, że aby nauka (kurs programowania) dawała efekty, powinniśmy być sumienni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>