Nauka nieznanych języków obcych państw? Czemu nie!

nauka języków obcych
Nauka języków to mądra inwestycja na przyszłość. No tak, przecież wiadomo, że należy znać angielski, bez tego ani rusz, lecz jaki język poza językiem Szekspira warto znać? Opinii jest bardzo wiele. Zasada jest następująca, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który dużo ludzi na świecie zna, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który sprawi, że potencjalny pracodawca postawi nam duży plus, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zabije naszą ewentualną konkurencję.

Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli wobec tego szukasz języka, którego nie zna prawie nikt, to może język – przejdź po tym linku – bengalski. Nauka języka bengalskiego (szkoła bułgarskiego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, znaczna, jednakże lepiej szukając można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać porządnie język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki nieznanych, egzotycznych języków jest dostępne tylko w języku Szekspira. Podobnież jest z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może nieco łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężki kaliber. Nauka tego języka do najłatwiejszych nie należy, jednakże szeroko dostępne słowniki czynią naukę języka arabskiego (nauka języka arabskiego) łatwiejszą. Choć to całkowicie odległy kulturowy obszar i bardzo rzadki język to trzeba przyznać, że arabski świat odgrywa coraz ważniejszą rolę na arenie międzynarodowej, czego wyrazem jest także wzrastające zainteresowanie tym językiem.

Schodzimy piętro niżej, pozostając dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Obawiam się, iż na ten język zdecyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie jest to nic dziwnego, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Z punktu widzenia gospodarczo-politycznego,kraj ten nie odgrywa żadnej roli, jednakże nauka takich języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszym kraju za dużo tłumaczy z armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na początek słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najprościej – język bułgarski. Pokrewny do rosyjskiego, ale mało popularny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki wydane po polsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>