Trochę szerzej o muzyce rockowej

koncert
W 1983 r. czwórka młodzieńców z Kalifornii postanowiło uformować zespół. Ich ideą było zestawienie coraz popularniejszego wówczas punk rocka, narkotycznej psychodelii a także energicznego funku. Zniechęceni przemocą a także mizoginią ówczesnej sceny rockowej postanowili pracować nad stworzeniem swojego własnego środowiska muzycznego. Propagowaliby pacyfizm jak i również porządną zabawę. Nadrzędną motywacją było podwyższenie liczby młodych niewiast pośród publiczności. Swój skład nazwali Red Hot Chili Peppers i obecnie stanowią jeden z najlepiej rozpoznawalnych zespołów rockowych na ziemi. Posiadają armię amatorów na całym globie, i bilety na ich koncerty często wyprzedawane są na kilka tygodni przed zdarzeniem.

gitara
Źródło: http://www.morguefile.com/

Historia zespołu nie była jednak usłana różami od początku. Mimo sukcesu, jakim była produkcja jednego z pierwszych krążków przez legendę muzyki funk – Georga Clintona. Ich pierwsze albumy nie przyciągnęły dużo uwagi widowni. Pomimo pomysłowości i wysokiego poziomu gry na instrumentach szczególnie w partii basu zespół nie bez trudu znajdował odbiorców. Na domiar tego członkowie zespołu coraz częściej sięgali po różnego typu narkotyki. Doprowadziło to do tragicznej śmierci gitarzysty grupy, jednego z jego założycieli. Dwudziestoparoletni chłopak został odnaleziony martwy razem z narzędziami niezbędnymi do brania heroiny. Nie spowodowało to jednakże rozpadu zespołu – przeciwnie, wzmocniło więzi jak i również nadało rangi motywacji do robienia muzyki. Niedługo potem zespół miał zostać gwiazdą na miarę the Beatles . Hity, jakie nagrali w latach 90-tych do dzisiaj nie opuszczają list ulubionych piosenek mnóstwa nastolatków.

Jeżeli masz chęć zgłębić większą ilość informacji na opisywane zagadnienie – poczytaj tutaj (https://impuls.waw.pl/) wszystko, co Cię fascynuje na zbliżony temat.

Funkowe linie basu, rap wokalisty, polirytmiczne rytmy grane na perkusji i namiętne sola na gitarze elektrycznej to symbol rozpoznawczy chłopców z L A.

Guns n Roses
Źródło: http://www.flickr.com/

Dzisiaj w erze Internetu jak i również łatwego dostępu do muzyki czas przestaje być barierą. Każdy posiada możliwość słuchać piosenek z dowolnego okresu w historii za drobne pieniądze, a czasami nawet gratis. Red Hot Chili Peppers nie stanowią tu odstępstwa. Pomimo, że panowie w większości mają aktualnie po 50 lat nadal umieją rozgrzać widownię do czerwoności. Mimo wieku nie stracili młodzieńczej werwy i wyobraźni. Nadal korzystając ze swej magicznej formuły funk rocka mogą zaskoczyć swych słuchaczy. Charakteryzuje ich z jednej strony luz oraz efektowność, z drugiej strony każdy z muzyków składu gra na dużym poziomie i dzisiaj stanowi autorytet dla młodych adeptów muzyki. RHCP jest jedną z niewielu tak bardzo cieszących się popularnością kapel rockowych pokazujących tak zaawansowany poziom opanowania instrumentów. Wobec tego niech ten, który nadal nie zna tej genialnej czwórki niech chwyci za słuchawki i da sobie odlecieć przy funkującym basie i szalonych tekstach Papryczek Czili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>