Ciekawe upominki na komunię

Komunijne prezenty
W ostatnim dziesięcioleciu średni koszt prezentu na komunię wzrósł nawet kilka razy. W latach 90 do nagminnie dawanych prezentów zaliczały się: rowery, zegarki, klocki i inne zabawki. Obecnie zazwyczaj wybiera się urządzenia elektroniczne: konsole do gier, tablety, telefony komórkowe, komputery i tak dalej. Budżety części przyjęć komunijnych potrafią dorównać na chwilę obecną budżetom wystawnych przyjęć ślubnych.

Klocki lego na prezenty komunijne
Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy opiekunowie urządzają podopiecznym przyjęcia komunijne w drogich lokalach gastronomicznych, przy akompaniamencie orkiestry czy didżeja, najlepsze restauracje w czasie komunijnym są rezerwowane na rok wcześniej. Co ciekawe, tego rodzaju przepych jest praktykowany w większości przez rodziny umiarkowanie bądź niezbyt wierzące.

Dlaczego nie kupować sprzętu elektronicznego?Nabywanie elektronicznych prezentów pociąga za sobą znaczną liczbę trudności. Nigdy nie można mieć bowiem pewności, że inna osoba nie kupiła takiego samego upominku, jest również spora możliwość, że prezent się dziecku nie spodoba. W celu zaoszczędzenia można bowiem wybrać wcześniejszą wersję gadżetu, o jakim marzy dziecko, co może je zdenerwować. Wbrew pozorom cały czas dużym zainteresowaniem cieszą się klocki, warto zobaczyć: oferta hot wheels mega blocks.

Jeżeli ta problematyka Cię intryguje, bez ociągania kliknij ten odnośnik! Opublikowana w tamtym miejscu niezła witryna (https://manima.pl/pl/menu/karmienie-dziecka/kubki-bidony-205) niewątpliwie też Cię zaintryguje!

Elektronika jest oprócz tego wrażliwa na różnego rodzaju uszkodzenia – od zalania, po awarie mechaniczne czy spowodowane wpływem pola magnetycznego, co przy dużej aktywności najmłodszych może zaowocować szybkim zniszczeniem takiego drogiego podarunku. Nabywając konsolę do gier, należy się liczyć z często wysokimi cenami gier (sięgającymi nawet 200 złotych). Trzeba więc brać wiele aspektów pod uwagę.

Prezenty na komunię
Autor: stevendepolo/ flickr.com

Dobre wyboryUpominek na pierwszą komunię nie musi być drogi, ważne żeby sprawił dziecku radość. O ile niektóre zabawki, jak lalki czy plusz być świetnym wyborem w każdej sytuacji. Do takich prezentów zaliczają się chociażby klocki Lego. Dlatego trzeba sprawdzić: różnorodne klocki lego. Istnieje dużo zestawów Lego dostosowanych do gustów rozmaitych grup dzieci, w różnych przedziałach cenowych. Nietrudno jest więc osiągnąć kompromis między ceną a marzeniami dziecka. Dla chłopców idealnym wyborem mogą być klocki lego castle, małym dziewczynkom często podobają się zestawy sygnowane przez kucyki pony, bądź klocki z serii friends.

One Response to Ciekawe upominki na komunię

  1. Bronisław Czarnecki pisze:

    Brak mi jakichkolwiek słów, iżby wyrażać uznanie w obliczu tak niezwykłego publicysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>