Szkoła w sieci sposobem na zainteresowanie współczesnych dzieci?

Akustyka w szkole
Szkoła to był czas. nie tak samo co teraz. Niegdyś chodzenie do szkoły to było coś fajniejszego niż teraz, gdyż teraz zamiast edukacji w dużym budynku dzieci i młodzież wolą rozwijać się w świecie wirtualnym. Czy to jest dziwne? Szczerze to ciężko się dziwić, gdyż będąc na ich miejscu też bym to robił. Zależnie od tego, ile mamy lat i kiedy uczęszczaliśmy do szkoły, każdy jest bardziej lub mniej tolerancyjny w tym zakresie. Nie ma co wymagać rozumienia przykładowo u osób, które są obecnie w starczym wieku i uczęszczały do szkoły kilkadziesiąt lat wstecz.

w klasie
Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

To tak odległe od teraźniejszego pokolenie, że aż niemożliwym jest, żeby pojęli, o co biega w obecnym wszędzie świecie wirtualnym. Takie osoby z ręka na sercu mogą powiedzieć, że dawniej uczęszczanie na zajęcia to w pewien sposób wyróżnienie, ale też często przywilej (przykładowo, w latach wojny nie można było się uczyć). Wyróżnieniem było samo posiadanie piórnika, temperówki (temperówki do kredek), tuszu (tusze szkolne) czy zakreślacza. Co innego osoby, które niedawno skończyły edukację, takie też, które uczęszczając do szkoły (średniej czy podstawowej) miały styczność zpoczątkami rewolucji komputerowej. Co prawda, tego początki były dość zabawne, Internet był jeszcze dość prymitywnym narzędziem, jednakże te osoby mogły doświadczyć choć odrobinkę tego potencjału, który zdobył świat.

Dzisiejsza młodzież funkcjonuje już zdecydowanie bardziej w wirtualnym świecie, niż w rzeczywistym. Wszelka aktywność ma miejsce w Internecie. Nawet, gdy jest jakiś plan, żeby umówić się na mieście to wszystko omawia się na przykład na facebooku. Gdy jest jakieś wydarzenie notka o wydarzeniu pojawia się na portalu społecznościowym, a ludzie po kolei dołączają do tego wydarzenia . Nie dziwne więc, że młodzież woli siedzieć na Internecie, niż uczęszczać do szkoły, gdyż traktuje ją jako zło konieczne, potrzebne jedynie dla papierka, ale po nic więcej. Szkoła w ich opinii jest zacofana, nie przynosząca im tego, co oferuje światowa siec. Starsi nie mogą tego pojąć, ale powinni trochę się wczuć w trudną sytuację młodego człowieka, szczególnie zaś powinni ich zrozumieć ci, którzy poznali Internet w czasie przyjmowania edukacji i są świadomi, siły, jaka w nim drzemie. Jakie są w nim możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>