Sposoby pomocy porzucony psom ze schroniska

Schroniska dla czworonogów z reguły potrzebują karmy dla psów, koców, środków do pielęgnacji, obroży.
Przed ofiarowaniem wsparcia rzeczowego, wskazane jest przedtem skonsultować się z osobą zatrudnioną w schronisku, ażeby dowiedzieć się czego zwierzaki potrzebują najbardziej w danym momencie.

fundacja
Autor: evan courtney
Źródło: http://www.flickr.com
Czworonogom możesz także pomóc wpłacając pieniądze na rzecz schroniska, względnie może to być przetestowana fundacja zajmująca się pieskami z twej okolicy. Można też pomóc psom zapisując się jako wolontariusz lub adoptując czworonoga. Jeżeli sami nie zdołamy adoptować pieska, doskonałym rozwiązaniem może być zrobienie plakatu z fotografią czworonoga oraz opisem w którym schronisku mieszka a także jakiego wsparcia wymaga. Możliwe iż znajdzie się człowiek, jaki zabierze zwierzaka do swego domku. Plakaty możemy powiesić na terytorium miasta czy też opublikować w internetowych portalach.

łóżko piętrowe
Autor: canonbrad570
Źródło: http://www.flickr.com
Nim dostarczy się do placówki jakiekolwiek podarki, trzeba upewnić się przedtem (telefonicznie albo osobiście) czego psy w konkretnym schronisku potrzebują najbardziej. Zimową porą zazwyczaj brak cieplutkich pledów, z pewnością przyda się również karma dla piesków. Przeważnie potrzebne są także: obroże, zabawki dla szczeniaków, tzw. gryzaki, preparaty przeciw kleszczom, kosmetyki dla czworonogów, np.

Zobacz bogate w zawartość rzetelne informacje, zawierające potrzebne dane na przedstawiany wątek – wejdź zatem tutaj i poznaj wiadomości, które Cię fascynują.

odżywki, ubranka pooperacyjne dla zwierzaków, legowiska. Każda placówka ma regulamin adopcji, z którym trzeba się zapoznać. Pieska może zaadoptować osoba pełnoletnia, natomiast jedyną formalnością będzie parafowanie umowy adopcyjnej.

Taką decyzję powinniśmy jednak bardzo poważnie przemyśleć, aby nie wycofywać się a także nie narażać pieska na stres rozstania. W dniu odbioru pieska z placówki trzeba mieć z sobą smycz i obrożę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>