Jak tanio podróżować?

images
Jeździmy po świecie coraz chętniej i dalej, głównie ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy niewielka kwota, odrobina sprytu i zachęcająca promocja tanich linii lotniczych, by kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. W dzisiejszych czasach jest to nie tylko wykonalne, ale również proste. Jeśli zapamiętamy kilka istotnych kwestii, będziemy w stanie przemierzyć świat wzdłuż i wszerz za przyzwoite pieniądze.

Startujący samolot
Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze: spostrzegawczość

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś informacja o tanich biletach, codziennie rano sprawdźmy najświeższe propozycje. Dobrze również zapisać się do newslettera interesującej nas linii lotniczej. Wystarczy poświęcić kwadrans dziennie na przejrzenie kilku stron internetowych, aby zwiększyć szanse na tanie latanie w wymarzonym kierunku i najbardziej korzystnej cenie.

Po drugie: bagaż podręczny

Możemy dużo oszczędzić na koszcie wycieczki, jeżeli uszczuplimy swój bagaż. Gdy wybieramy się w niedaleką wyprawę, nie powinniśmy zabierać ze sobą dużej ilości rzeczy i wówczas wystarczy nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z małym bagażem podręcznym mogą wydawać się niemożliwe, jednak to tylko pozory. Bardzo często dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, wynosi dziesięć kilogramów.

Lądujący samolot
Autor: Ge.Ne
Źródło: http://www.flickr.com

Ubrania i akcesoria składające się na tę wagę, mogą w zupełności wystarczyć na niejedną wycieczkę, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że pewne produkty, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach dużo tańsze, niż w Polsce, dlatego nie warto płacić dodatkowych sum za duży bagaż.

W sytuacji jeśli musisz znaleźć oprócz tego też inne pokrewne dane na ten wątek, to więcej zobaczysz na portalu (https://www.uroczysko7stawow.pl/hotel/o-hotelu), do którego odnośnik jest w tym miejscu.

Dzięki ograniczeniu wagi bagażu już na wstępie minimalizujemy koszty wyjazdu i czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli oczekiwać na nadanie bagażu, co jest ważne przede wszystkim przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dopasować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie odwrotnie. Jeśli trafimy na bardzo korzystne oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest mało, gdyż ten sam bilet może równocześnie chcieć kupić ktoś w Australii, Norwegii lub USA. Tanie loty, szczególnie w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na zakup biletu w dobrej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy podróżowania w weekendy, bo wówczas lata najwięcej osób i cena zazwyczaj jest wyższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>