Sklep on-line dla dzieci –najmłodsi też surfują

zabawki drewniane
W czasach rozwijającej się cyfryzacji coraz więcej maluchów spędza dużo czasu przed monitorem. Od małego przeglądają internet, często nie znając jeszcze literek, po prostu klikając w przyciski. W telewizji istnieją kanały i audycje dla dzieci, tak samo jak i w radiu. Net nie ma takich podziałów. Owszem, są miejsca dedykowane dla najmłodszych, ale internet praktycznie jest nieograniczony. Przemyślmy, jakie zagrożenia niesie niekontrolowanie dziecka w czasie przeglądania stron WWW.

Zabawki drewniane, jedzenie
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Wielkie centra handlowe przepełnione zabawkami tracą na popularności. Obecnie nie ma tego, czego nie można zamówić w sieci. Maluch przegląda sobie sieciowy sklep z zabawkami, zmęczony rodzic nie ma chęci udać się z nim do tradycyjnego sklepu. Parę kliknięć, kilka cyferek i zabawki dla chłopców i dziewczynek zakupione. Szybko i prosto. Zastanówmy się, czy to nie sprawia, że dziecko stanie się zakupoholikiem? Że pochłonie go wir żądzy posiadania, tak łatwo zdobywając to, czego chce? Że będzie zajęty ciągle oglądaniem nowych i nowych kolorowych zabawek? To szalenie korzystne, żeby dorośli dawkowali młodemu człowiekowi surfowanie na takich stronach. Lepiej będzie samemu użyć ich do zakupu odpowiedniej rzeczy jak np.: jixin kolejka albo .szczegóły w serwisie laser do depilacji laser do depilacjiDla opiekunów sklep internetowy z zabawkami to z pewnością wspaniała sprawa, dla dziecka może być to szkodliwe.

Kuchnia, zabawki z drewna
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Aby ochronić dziecko przed oglądaniem przemocy, nagości, czytaniem wulgarnych tekstów, należy zdobyć specjalne oprogramowanie monitorujące aktywność internetową i zamykające dostęp do podejrzanych stron. Jednakże najistotniejsze zadanie nie należy do maszyny, a do nas, opiekunów. Poświęcajmy dużo czasu naszym podopiecznym, a najlepiej surfujmy po Internecie razem z nimi. W ten sposób złączmy przyjemność z obowiązkiem.

0 Responses to Sklep on-line dla dzieci –najmłodsi też surfują

  1. Michał Nowakowski pisze:

    Kolejeczka dla autora! Wreszcie ktoś to oświadczył bez gadania głupot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>