Skitouring – czym jest oraz co wskazane jest o nim wiedzieć?

skitouring-obrazek
Skitouring to pojęcie, jakie oznacza górskie wycieczki na nartach. Narciarze zamiast skorzystać z wyciągów, mogą wędrować w górach na nartach, co zapewnia im możliwość intrygujących przeżyć, a również poprawy swojej kondycji. Poniektórym osobom chodzenie pod górkę na nartach zdoła wydawać się wręcz nieosiągalne, jednakże dzięki stosownemu wyposażeniu – jest to realne.

Ważkim fragmentem wyposażenia do skitouringu jest materiał, który nakleja się na ślizg. Oczywiście nie może to być pierwszy lepszy materiał – użytkuje się moherowy czy syntetyczny. Ważne jest to, aby włoski materiału były ułożone w jednym kierunku. Dzięki temu narty nie ślizgają się, bez trwogi więc wolno wędrować na nich pod górę. Drugim koniecznym, podobnie znaczącym fragmentem są należyte wiązania, jakich zadaniem jest trzymanie buta jedynie z przodu. Narty do skitouringu – klik także różnią się od zwyczajnych nart przeznaczonych do jazdy po zaśnieżonych stokach. Po pierwsze są one znacznie lżejsze. W chodzeniu po górach dopomagają też kijki, jakimi wolno się podpierać. Jeżeli mamy fachowy sprzęt do skitouringu, to bezsprzecznie migiem nabierzemy wprawy w tej intrygującej dziedzinie.
narty-góry-obrazek
Autor: glenngould
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się w podróż w góry, niewątpliwie winniśmy zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież, jaka sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Naturalnie wiemy, że pogoda w górach umie być niezmiernie zmienna, dlatego zwyczajna odzież oferowana poprzez zwyczajne marki nie zawsze zdoła się sprawdzić.

Doskonałą, polecaną firmą specjalistycznej odzieży jest firma summit series oferująca odzież, plecaki, oraz także obuwie – . Każde produkty linii summit series zostały zaprojektowane we współpracy z biegłymi alpinistami, podróżnikami oraz sportowcami. Odzież oraz obuwie tej marki charakteryzują się doskonałą jakością, natomiast sam asortyment też jest nadzwyczaj duży. Szukając wybornej, solidnej, niezłomnej na rozmaite warunki atmosferyczne odzieży, bezsprzecznie winniśmy zapoznać się z propozycją Summit Series.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>