Scrapbooking to przyozdabianie zdjęć w artystyczny sposób

Scrapbooking
Zdjęcia są malowniczym zbiorem wspomnień szczególnych momentów w naszym życiu. A jeszczeuroczo zaaranżowane zdjęcia, koją nasze zmysły. Metodą, z pomocą której nasze kolekcje będą przypominały małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Dzięki tej metodzie, kierując wzrok na kartę wakacyjnym zdjęciem ujrzymy nie jedynie zdjęcie, ale ususzony kwiat, który dostaliśmy od ukochanego, list z wyznaniem miłosnym, napisany z myślą o nas tego dnia… Albowiem formą przekazu jest tu nie tylko słowo, ale także obraz.

Scrapbooking
Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Chwytanie chwil w papierową oprawę ma ponad dwustuletnią tradycję. To w Ameryce, dawno temu, zaczęto nadawać wspomnieniom tę niezwykłą formę – fotografie wklejone do albumów przystrajano suszoną lawendą i rumiankiem, przyprawiano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na fotografii wzbogacano odręcznie napisaną notatką lub wycinkiem z gazety i… the end. Oglądanie albumów przenosiło nas więc w emocjonującą podróż wspomnień i zapachów.

Scrapbooking
Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą wartością scrapbookingu jest to, że jesteśmy w stanie samodzielnie przygotowywać nasze albumy, nie wydając przy tym pieniędzy. Czasopisma, małe przedmioty, które da się wyeksponować w albumie, resztki materiałów, inaczej mówiąc wszystko to co związane jest z naszą przeszłością – nic przecież nie kosztują. Oczywiście jeśli poszukujemy bardziej oryginalnych, wyszukanych dodatków możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci.

Znajdujące się w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę obóz taneczny, na której przeczytasz pokrewne zagadnienia.

Oferta jest tak imponująca, że można stracić poczucie czasu przeglądając imponującą ilość oryginalnych dodatków, czyli kolorowych papierów, stempli czy dziurkaczy ozdobnych.

Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to także technika dekorowania – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, przy pomocy scrapbookingu możemy też stworzyć drobne upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów a także ozdoby na na wiele innych okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż samodzielnie stworzony album ze zdjęciami?
Opisywanie zdarzeń przy użyciu na pozór niepotrzebnych przedmiotów, z uwiecznioną na fotografii chwilą, może stać się wielką pasją, umożliwiającą łączenie zachowanych wspomnień z naszymi zdolnościami manualnymi.

2 Responses to Scrapbooking to przyozdabianie zdjęć w artystyczny sposób

  1. Bratumił Gorski pisze:

    O mój Boże, po jakiego znów poruszać takie zagadnienia, ile można się pytam? Nie mam kompletnie pojęcia, jak można jeszcze obecnie nadal tak sądzić na ten temat.

  2. Ludmiła Sokołowska pisze:

    Geniusz z tego pisarza. Aż bym się z nim spotkała, wiecie może gdzie mieszka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>