Bardzo popularne atrakcje krajów śródziemnomorskich

barcelona
Miejsce cudowne, które przypomina bajkową scenerię? To oczywiście Barcelona.
Jest to miejsce, w którym można się absolutnie zakochać spędzając niezapomniane momenty.

Zabytki Barcelony to nie tylko sławne miejsca.

Jeśli chcesz poznać więcej danych na prezentowany temat – doskonale się składa, ponieważ jest już pełna informacja (https://obozysobecki.pl/oferty/zima/obozy-dla-dzieci-i-mlodziezy/bialka-tatrzanska/), którą można zobaczyć tu.

To także niezwykłe, czyste, szerokie, piaszczyste plaże,

barcelona
Autor: Athena Lao
Źródło: http://www.flickr.com

ciągnące się kilometrami deptaki a w szczególności: ludzie. To dzięki nim przechadzając się ulicą Paseo de Gracia uśmiech nie schodzi nam z twarzy. Ulica ta, to jedna z bardziej wyjątkowych ulic Barcelony. Mieszczą się przy niej dwa najbardziej rozpoznawalne budowle zaprojektowane przez Antonio Gaudiego. Pierwszy to Casa Batllo, dom przekazany Gaudiemu do poprawki. Wielki artysta zechciał oddać cząstkę siebie i przeobraził nudną kamienicę w bajeczną mieszankę kształtów, światła i odcieni wszelakich barw. W niedalekim sąsiedztwie zobaczymy dom pod nazwą Casa Mila, który był swoistą odpowiedzią Gaudiego na brak interesujących budynków w mieście. Jednak przez popadnięcie w konflikt ze zleceniodawcą finał budowy nigdy nie miał miejsca, fakt ten, nie był jednak nigdy przeszkodą ku temu, aby budowała została okrzyknięta najładniejszym dziełem tego artysty.

Następnie udajemy się obejrzeć najbardziej majestatyczną z jego budowli. To Sagrada Familia. Bazylika, która od ponad 100 lat jest w ciągłej budowie. Jeden rzut oka na świątynię wystarczy,żeby mieć pewność, iż jest to działanie niezwykle odważne i oryginalne . Barrio Gotico, czyli Dzielnica Gotycka to średniowieczne centrum Barcelony,serpentyna ciasnych hiszpańskich uliczek, z tysiącami kawiarni i cukierni to przede wszystkim wymarzone miejsce na sjestę. Barcelona i Rzym to dla wielu z nas najbardziej urokliwe miasta w Europie. Nawet nazwy zabytków mają ze sobą powiązane. Otóż w Rzymie w okolicy Palazzo Ambasciata di Spagna, mieściła się dawniej siedziba hiszpańskiej misji dyplomatycznej, więc schody znajdujące się obok nazwano hiszpańskimi.

Nie czekaj- przejdź do serwisu winiety Węgry, by uzyskać dodatkowe info na opisywany w tekście zagadnienie. Oczekujemy na twą recenzję!

Od wieluset lat Schody Hiszpańskie są miejscem spotkań zwiedzających i mieszkańców.

One Response to Bardzo popularne atrakcje krajów śródziemnomorskich

  1. Kazia Gorska pisze:

    Ten tekst otwarł mi oczy na kwestie. Dziękuję twórcy za całkiem odkrywcze doniesienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>