Prawidłowy rozwój swojego dziecka to absolutna podstawa!

Dziecko i zabawa
Są tacy rodzice, którzy niewątpliwie mocno przesadzają. Czyli na przykład podsyłają swoje dziecko na zbyt dużą ilość najróżniejszych zajęć, co powoduje, że dziecko jest wymęczone. Przecież wyłącznie obowiązkowa szkoła i odrabianie lekcji zajmują dużo czasu! A trzeba jeszcze dodać jęz. angielski, basen, pianino, etc. Zatem najbardziej znacząca rada dla każdego z rodziców: w żadnym wypadku nie można przesadzać ze zbyt dużymi wymaganiami wobec swojego dziecka, ponieważ później mogą być znaczne problemy.

Jeżeli jakiś piłkarz zbyt dużo trenuje, po jakimś okresie czasu miewa sporo momentów całkowitego zwątpienia, a do tego jest sporo bardziej podatny na wypalenie i kontuzje. Z dzieciakami nie jest tak samo, ale bardzo podobnie. Choć naturalnie wielce ambitne dziecko jest prawdziwym skarbem!

Zabawka dla niemowlaka
Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Już od najmłodszych lat należy zadbać o trochę bardziej ponadstandardowy rozwój dziecka, np. wiele dają maty edukacyjne (sprawdź), które powodują, że dziecko ma możliwość doskonale się pobawić, przy czym jednocześnie będzie niejako zwiększać własny intelekt. Można powiedzieć, iż dzieciństwo jest najbardziej istotne – jeżeli rodzice podchodzą dobrze do tematu wychowania swojego dziecka, w sumie powodują, że nawet typowe dziecko, bez wielkiego ilorazu inteligencji, będzie dużo lepiej się rozwijać. A kto nie chce mieć niezwykle inteligentnego szkraba? – zobacz dodatkowe informacje o zabawkach dla niemowląt

Bardzo mylą się również osoby, które sądzą, iż najlepszym rozwiązaniem jest po prostu pozostawienie własnego dziecka, tzn. oczywiście bez jakichś patologii, lecz zasadniczo spora liczba rodziców nie dba o pobudzanie inteligencji własnej pociechy. Tak naprawdę to proste do wytłumaczenia: przecież wszystkiego dzieciaki będą miały okazję dowiedzieć się od nauczycieli w szkole. Jednak trudno w jednoznaczny sposób rzec, iż to dobra postawa. Jeżeli bez żadnego bólu dziecko (zobacz fsa.edu.pl) będzie miało możliwość zwiększyć własne możliwości intelektualne, w sumie dlaczego mielibyśmy rezygnować z tego? W szczególności, że w końcu dziecko potem nam za to bardzo podziękuje.

Jeżeli rodzic nie umie zachować odpowiedniego dystansu, czyli będzie wywierać zbyt wielki dystans do swojej pociechy, musi szybko się opamiętać, ponieważ w sumie jeszcze jest w stanie sprawić, że dziecko niejako nabierze znacznego wstrętu do uczenia się!
Źródło: http://www.eduleon.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>