Przygotowywanie dużych imprez plenerowych to duże przedsięwzięcie

impreza
Niezależnie od tego czy jest to tylko koncert, cała impreza muzyczna czy rozgrywki sportowe, organizacja musi być na najwyższym poziomie. Jakkolwiek brzmi to nierealnie trzeba zadbać o najmniejszy szczegół, o bezpieczeństwo uczestników, zorganizowanie punktu gastronomiczne, należy skoordynować wszelkie służby, a na końcu – już po wszystkim – wszystko posprzątać.

impreza
Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach w naszym kraju odbywa się coraz więcej imprez masowych. Wpływ mają na to na pewno czynniki ekonomiczne, skoro stan naszego portfela jest coraz większy to możemy sobie pozwolić częściej na tego typu wydarzenia. z pewnością nie możemy się porównywać dokrajów zachodnich, gdzie na codzienne sprawunki (pożywienie) przeznacza się zdecydowanie mniej niż u nas, a w domowej kasie pozostaje jeszcze trochę na kupno płyty, książki, pójście film. Jednak i w Polsce z każdym rokiem jest coraz lepiej.

Duże, muzyczne festiwale w Polsce to już norma. Tutaj niemal każdy znajdzie coś co go interesuje, odeszły czasy, kiedy Opole i Sopot to były jedyne duże festiwale a jeżeli ktoś chciał bardziej pod prąd oraz wbrew głównemu nurtowi, to jechał na Woodstock. Dziś mamy festiwale ogromne, jak Opene’er w Gdyni, Orange Festiwal w stolicy czy bardziej kameralne przeznaczone dla fanów muzyki niezależnej czy elektronicznej: festiwal Nowa muzyka czy Off festiwal.

Pamiętajmy, że do tych wydarzeń trzeba dodać największą imprezę sportową w historii naszego kraju – Euro 2012. Tak duże przedsięwzięcie mogło się udać przy dobrej koordynacji oraz kontroli wszelkich poczynań. Cały świat zwrócił wzrok na Polskę i Ukrainę i co najważniejsze, wszystko świetnie się powiodło.

koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/

Abytaka impreza mogła się odbyć trzeba poczynić cały szereg przedsięwzięć. Sprawa nie przedstawia się tak prosto, że rozkładamy scenę i prosimy zespoły. Planowanie takiego przedsięwzięcia trwa cały rok, jest to praca bardzo wymagająca, niesamowicie terminowa. Jeżeli bowiem czegoś nie dopatrzymy wszystko może się nie udać. Nawet tak błaha sprawa, jak firma sprzątająca. Okazuje się, że brakuje zbieraków do uprzątnięcia placu czy ogólnie zestawów do sprzątania: ściągaczek do wody, detergentów, trwałych zmywaków, szmatek, które są potrzebne, i już możemy mieć poważny problem, z którym ciężko sobie będzie poradzić. A wszak to tylko maly fragment całej układanki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>