Powinniśmy troszczyć się o swoje plecy i kupić naprawdę dobre plecaki

Niezależnie od tego, czy pragniemy posłać dziecko do szkoły, czy dużo chodzimy po górach, to trzeba pomyśleć o zakupie dobrego plecaka.
Mocny plecak to podstawa.

plecak
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu
Kobieta
Autor: Alejandro Martinez
Źródło: http://www.flickr.com

Dla wszystkich bez różnicy, dlaczego go kupujemy. Troska o swój kręgosłup musi ludziom przyświecać przez cały czas. Rzecz w tym, że przecież nie można go wymienić. Dlatego musimy przez całe życie inwestować tylko w dobre plecaki. Jednakże co oznacza dobre? Czy najlepsze za każdym razem znaczy drogie? Niekoniecznie. Najważniejsze w plecaku wydaje się być to, aby posiadał dobrze wyprofilowane plecy. Muszą one idealnie przylegać do naszych łopatek. Ważne wydaje się być także to, aby można było regulować długość szelek. W dziecięcych plecakach, które używane są na lekcje, trzeba mieć także kilka przegródek — na książki i śniadanie. Dobrą alternatywą są też zewnętrze kieszenie, do których będzie można wsunąć na przykład butelkę z wodą.

Nie czekaj – tylko wejdź na oryginalny artykuł, z którego dowiesz się dużo ciekawych danych dotyczących omawianego tematu.

Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że ogólnie plecak powinien być także dość lekki. Jeśli natomiast pragniemy nabyć plecak na wyprawy w góry, to będziemy szukać czegoś większego i pewnie ze stelażem. Istotne jest również to, aby posiadał pas zapinany na biodra i był nieprzemakalny. Dodatkowo może posiadać różne kieszonki, w których będziemy mogli schować kosztowne przedmioty.

Niektóre modele posiadają możliwość dostania się do głównej komory na różne sposoby — górą i od dołu. To fantastyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba wyciągać z plecaka wszystkiego, by dostać się do przedmiotu, który znajduje się na dnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>