Różnorodne rodzaje muzyki przyciągają różnorakich ludzi

Młodzież, pokój młodzieżowy
Każdy z nas rozumie, że istnieje naprawdę dużo głównych nurtów muzycznych i równocześnie również multum ich odłamów, jednak przeważnie dzieje się tak, iż spora część z nas ma swój ulubiony rodzaj i przeważnie uczepiamy się go tak uparcie, że nawet nie chcemy poświęcać czasu na inne gatunki. A przecież pomimo upływu lat i ukazywania się co chwilę to innych twórców okazuje się, iż blues jest wciąż naprawdę modny i choć bez wątpienia jego głos zmieniło się od tego pierwotnego, to mimo wszystko wielu ludzi wciąż słucha go z drżeniem serca.

popularni wykonawcy
Ciągle się zmieniaTrzeba wyjaśnić, że blues to głównie dźwięki gitary, jak i również harmonijka ustna. Oczywiście te brzmienia się troszeczkę przemieniają, znacznie częściej są dołączane wersy hip hopu lub rocka, mimo wszystko ten główny element praktycznie pozostaje niezmienny. Należy zdawać sobie sprawę, iż te utwory zazwyczaj są przygnębiające oraz melancholijne, opowiadają o kontaktach damsko-męskich, ale też niejednokrotnie odwołują się do obecnych sytuacji społecznych oraz politycznych.

Popularni wykonawcy nadali mu kierunekJasne że jak zazwyczaj to bywa pojawiają się ludzie, którzy nadali taki a nie inny rytm temu gatunkowi. Rozpoczęło się od śpiewów Afroamerykanów z południa USA, następnie w latach 30. ważny stał się Pete Johnson, w latach 60. najbardziej rozpoznawany stał się Alexis Korner. W Polsce jednym z najbardziej znanych grup przedstawiających blues rock jest zespół Stare Dobre Małżeństwo, a popularni wykonawcy to Romek Puchowski, albo Grzegorz Kapołka.

Na prezentowanej stronie opublikowano absorbujące zagadnienia, jednak sprawdź też dodatkowe tematyczne wątki, gdyż one również na pewno Cię zaciekawią.

muzyka, bank muzyka
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Festiwal pokazuje wyraźnie, że blues jest niesamowicie ważnyJeśli myślimy, albo ogólnie w Polsce taki gatunek jest uwielbiany, to bez wątpienia warto powiedzieć o tym, iż jest u nas w Katowicach prowadzony festiwal Rawa Blues, na którym mogą się przedstawić tak polscy, jak oraz zagraniczni wykonawcy. A to pokazuje, że pomimo tylu lat trwania, blues nie tylko nie umiera, lecz wręcz odwrotnie, ukazują się zupełnie to inni wykonawcy, którzy pragną przyłożyć się do jego niezniszczalności, a o tym iż im się to udaje może świadczyć fakt, że jest znacznie więcej miłośników tego gatunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>