Posiadasz za dużo niezajętego czasu? Więc nie siedź apatycznie

płyta blu-ray
Często skarżymy się na brak czasu, ale paradoksalnie, w momencie gdy posiadamy go zbyt dużo zaczynamy się nudzić. Nie jesteśmy w stanie znaleźć sobie miejsca, jesteśmy gotowi i czekamy zdaje się na jakiś bodziec, który da nam znak do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na wstępie będzie domowo, ale wcale nie będziemy proponować gapienia się w telewizor.

Jeżeli ten materiał Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik, to bardzo użyteczny artykuł (https://jogaoddechu.pl/lokalizacja/katowice/), który opisuje podobne kwestie.

Zamiast tego, włącz komputer i pooglądaj serial, który miałeś już dawno obejrzeć, jednak nigdy nie miałeśna niego czasu. Nieważne czy to serial familijny (niezapomniane komedie), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (najlepsze seriale fantasy) albo serial komediowy. Był jakiś czas temu taki, który planowałeś pooglądać, lecz nie starczyło ci czasu, gdyż wtedy byłeś zabiegany, miałeś dużo zajęć, zacząłeś się już wciągać i nie skończyłeś. Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest najlepszy czas, żeby to nadrobić.

Posiadasz za dużo czasu? Weź się za porządkowanie na przykład szaf, na które na co dzień brakuje ci czasu. Mogą to być jak najbardziej te ogólnie rozumiane porządki domowe czy ogrodowe (w końcu ogarniesz strych lub wyplewisz chwasty), ale także przez to pojęcie rozumiem drobne naprawy i remonty. Są czasami tego typu małe zaniedbania, które masz ochotę nadrobić, ale nie ma czasu, to jest właśnie dobry moment, aby naprawić zepsutą półkę lub pomalować zachlapaną ścianę.

W ten wolny czas możesz też odnowić swoje dawne znajomości. Bez wątpienia masz znajomych, z którymi dawniej byłeś blisko (i nie myślę o byłych partnerach), a których teraz zaniedbujesz, nie zupełnie z własnej woli, ale niestety przez prawdziwe życie: dzieci, praca, inne poważne rzeczy. Z powodu nadwyżki wolnego czasu jesteś w stanie to teraz nadrobić, możesz umówić się z kolegą lub koleżanką, którą dawno miałeś okazji spotkać, by powspominać. Możesz też rzecz jasna odwiedzić kogoś z rodziny, długo nie widzianego.

A słuchając tych porad możesz również tak zwyczajnie spocząć gdzieś w ustronnym miejscu i pomyśleć: kim jestem, w jakim kierunku zmierzam, gdzie będę za kilka lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie mamy czasu na co dzień naprawdę wyjdzie ci na dobre. Spośród wszystkich rzeczy, które posiadamy lub chcielibyśmy mieć właśnie tej z pozoru prostej rzeczy brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć nas samych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>