Polska jako kraj ,który się zmienia. Zmienia się, ale powoli, ważne, że jest lepiej.

dziewczynka na zjeżdzalni
Ci, co nie chcą widzieć przemian nigdy ich nie dostrzegą, nie będą ich chcieli zobaczyć nawet, kiedy pokaże się im je w powiększeniu. Kto nie chce zobaczyć, iż coś się zmienia zawsze będzie twierdził: „że jest takie same dziadostwo”. Niestety, taka jest natura ludzka, nie da się jej odmienić. Na szczęście większość z nas widzi nawet najmniejsze zmiany w publicznej przestrzeni, a takowe nastąpiły w naszym kraju przez ostatnie kilkanaście lat.

dziewczynka na zjeżdzalni
Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Dla jednych będzie to zasługa upadku realnego socjalizmu, dla drugich pożyczek z zachodu, a jeszcze dla innych dofinansowań z Unii Europejskiej. To nie jest istotne, każde uczciwe źródło finansowania, które ma wpływ na odmianę zastanej rzeczywistości na lepszą zasługuje na uznanie. Gdyby bowiem wchodzić w te wszystkie źródło finansowania artykuł stałby się bardziej nudny niż praca księgowej (no chyba, że ktoś lubi same liczby). Najistotniejsze jest bowiem to, że chociaż mamy dalej zaniedbania w każdej sferze, a wiele podwórek ciągle się prezentuje jak z koszmaru, to dużo rzeczy w przestrzeni miejskiej udało się zmienić.

Przede wszystkim: drogi.

Na pewno interesują Cię bonusy. Z chęcią namawiamy Cię do naszego następnego wpisu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Należy jedynie kliknąć w link.

Mamy je, chociaż stale za mało. Kto jednakże jeździł jeszcze kilka lat temu po Polsce widział totalny rozpad. Drogi były stare, pełne dziur, źle skomunikowane, nie było wysepek na skręcanie, przystanki wyrastały na drodze, nie było bowiem w wielu miejscach zatoczek dla zatrzymujących się autobusów. A co z drogami szybkiego ruchu, z autostradami? Po prostu nie istniały. Wystarczy zerknąć na mapę autostrad z początku lat 90. Można się zgodzić także z tymi, którzy mówią, że owszem – drogi istnieją, lecz powstają w zbyt wolnym tempie. To też prawda, przez te lata, powinniśmy już mieć spokój z tą problematyką, ale dalej w wielu miejscach roboty stoją i nie do końca wiadomo, kiedy te wszystkie budowy się skończą.

Dziecko i zabawa
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

I tak jednakże dzięki Euro 2012 wzbogaciliśmy się o wiele dróg, a baza hotelowa się powiększyła.

Czy wiesz, że z łatwością możesz pogłębić zakres swojej wiedzy związanej z opisywanym zagadnieniem? Zwyczajnie kliknij ten odnośnik oraz zobacz ten link (http://www.protlumaczenia.eu/o-nas/)!

To kolejny plus, który zanotowaliśmy jako kraj. Mistrzostwa Europy pokazały, że jesteśmy krajem, który jest w stanie zorganizować wspaniałe wydarzenie. Nasz wizerunek na tym bardzo zyskał. Nie zapominajmy również o tak zwanych orlikach czy placach zabaw dla dzieci. Wyposażenie placów zabaw (przejrzyj pełną propozycję) (przykładowo, zjeżdżalnie rurowe – dowiedz się więcej), ich konstrukcja, a co najważniejsze względy bezpieczeństwa bardzo się polepszyły w ostatnich latach. To również niepodważalna zmiana, jaką ciężko nie dostrzec.

To wszystko co udało się zrobić to zasługa każdego z nas, powinniśmy wobec tego dalej dążyć do ulepszenia życia w Polsce. Do zmiany jest naprawdę sporo, lecz jak widać wiele możemy nadrobić, by każdemu z osobna i wszystkim razem żyło się choć trochę lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>