Polscy harcerze posiadają mnogie znaki odróżniające ich od obcych organizacji

namioty, sklep górski
Harcerze są jedną z najbardziej charakterystycznych organizacji zrzeszających młodzież w Polsce. W Polsce istnieją dwie największe organizacje harcerskie, do których należy większa część dzieci i młodzieży. Większość harcerzy po określonym czasie rezygnuje z członkostwa w tej grupie.

Niektórzy jednak zostają, pełniąc później rolę instruktorów i przewodników dla nowych harcerzy. Część z nich jest w organizacji do końca życia, po drodze gromadząc rozmaite odznaczenia i kolejne stopnie w hierarchii. Działalność członków harcerstwa miała wielkie znaczenie w trakcie wojny, gdy byli oni prawdziwym wsparciem dla walczących żołnierzy. Aktualnie do ich celów należy krzewienie wśród młodych ludzi najwyższych wartości jak na przykład braterstwo i miłość ojczyzny. Harcerze są rozpoznawalni ze względu na specyficzny harcerski mundur. Jego wygląd, barwa i umieszczane na nim elementy zależą od rodzaju organizacji, a czasami także od drużyny.

Główne elementy umundurowania

Mundur i ekwipunek

Mundur dla harcerzy (dla kandydata na harcerza) składa się z dwóch zasadniczych części – bluzy harcerskiej i spodni albo spódnicy. Kolor bluzy dla dziewcząt zwykle różni się od tych dla chłopców. Wskazywane są rozmaite nakrycia głowy, do których należy beret z lilijką, różnego rodzaju kapelusze i czapka – sprawdź naszą propozycję – typu furażerka. Do munduru dodaje się różnego rodzaju symbole. Najważniejszym z nich jest krzyż harcerski. Obecność tego rodzaju dodatków zazwyczaj zależy od stopnia, na jakim określona osoba się znajduje.

Jeśli sądzisz, że niniejszy post okazał się być godny Twojej uwagi, to bez dwóch zdań warto zobaczyć ponadto pozostałe tego typu materiały!

Z tej przyczyny na przykład sznury funkcyjne mają zróżnicowane barwy. Charakterystycznym elementem ubioru harcerskiego są także getry do kolan i solidne buty do poruszania się w zróżnicowanych warunkach.

Sklep z artykułami dla harcerzy

W zasadzie w każdym mieście można znaleźć składnicę harcerską, gdzie do kupienia są wszystkie wspomniane wcześniej dodatki. Sklep tego rodzaju musi mieć odpowiednie uprawnienia, a zatrudnieni wiedzę na temat aktualnego umundurowania w różnych organizacjach. W tego rodzaju punkcie można więc dostać różnorodne naszywki na mundur harcerski, czapki i tym podobne elementy. Tego rodzaju sklepy często znajdują się w pobliżu siedzib organizacji harcerskich. W ostatnim czasie popularne jest również nabywanie tego rodzaju produktów za pośrednictwem sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>