Podróże kajakowe

Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Wolny weekend, czy to wiosną, czy latem dobrze jest zaplanować z pewnym wyprzedzeniem. Dobrze przygotować się na bardziej aktywne formy odpoczywania. Nie potrzeba przy tym konieczne wyjeżdżać z kraju, by zafundować sobie świetne wakacje. Spływy kajakowe Pilicą mogą stanowić świetną okazję do sprawdzenia własnej kondycji ,a także miłego spędzenia czasu. Takie spływy kajakowe są szczególnie zalecane tym osobom, które dysponują wolnym weekendem. Jest to świetna oferta dla ludzi młodych i aktywnych bądź dla uczniów szkół, jak także całych rodzin.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Brzegi Pilicy obfitują w niesamowicie ciekawe miejsca do biwakowania. Koryto rzeki bywa miejscami ogromnie kręte. Duża ilości wysp oraz rozlewisk dodaje Pilicy uroku. Okolice rzeki szokują wieloma atrakcjami krajobrazowymi i krajoznawczymi. Najbardziej narażone i najcenniejsze gatunki flory i zwierząt podlegają ochronie w ramach Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Na spływy kajakowe Pilicą szczególnie poleca się piękny odcinek Maluszyn-Sulejów. To właśnie w Maluszynie zaczyna się dużo spływów. Ich oferty można znaleźć w sieci wpisując w wyszukiwarkę wypożyczalnia kajaków Pilica. Weekendowe spływy są organizowane zazwyczaj w grupach. Posiadają plenerowe imprezy imprezy integracyjne zakopane integracyjne ,a także ogniska dla biwakowiczów. Przed wypłynięciem kadra specjalistów objaśnia kajakowiczom w jaki sposób najlepiej pływać po Pilicy. Fragmenty dzienne w czasie spływu wynoszą zazwyczaj do jakiś dwudziestu kilometrów. Wypożyczalnia kajaków Pilica oferuje wygodne kajaki, wiosła, kamizelki, jak i opiekę wykwalifikowanych instruktorów wraz ze szkoleniem kajakowym. W cenę wynajęcia kajaku wlicza się także zwyczajowo pole biwakowe. Sporo wypożyczalni kajaków posiada także dodatkowe busiki, które po wcześniejszych ustaleniach, są w stanie przetransportować grupę uczestników z dworca do miejsca rozpoczęcia spływu. Można z wypożyczalni również często wypożyczyć namiot.

Wykwalifikowane wypożyczalnie mają również coś dla bardziej doświadczonych kajakarzy, tak zwane spływy traperskie. Są one zaadresowane do tych, którzy nie lubią trudności wynikających z przewożenia bagaży samochodem. Na takiego typu spływie wszystko znajduje się z uczestnikiem w jego kajaku. Takie wyjście pozwala na sporą elastyczność w planowaniu różnych etapów swojej trasy. Można wtedy czasem wybrać również samodzielnie miejsce na biwak. takiego typu spływ jest zazwyczaj dłuższy. Poszczególne fragmenty codziennych tras mogą wynosić nawet trzydzieści kilometrów. Wysiłek wynagradzają jednak przeurocze krajobrazy. Każdy zainteresowany kajakarstwem powinien spróbować tego rodzaju spływu. Można znaleźć bardziej szczegółowy opis poszczególnych tras wpisując w sieci zapytanie przykładowo kajaki Pilica. Przed wybraniem się na spływ można również popytać użytkowników na forach poświęconych kajakarstwu. Nazwać własny post chociażby Pilica Spływ. W ten sposób na pewno uda się uzyskać szereg ważnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>