Plastikowe klocki, które w XX wieku opanowały świat. Co da się z nich stworzyć?

Świąteczne lego
Czy zdajesz sobie sprawę, jaka firma jest największym ogólnoświatowym producentem opon? W 12 miesięcy wytwarzają 36 mln sztuk opon. Tak więc, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński producent plastikowych klocków, które dzięki uniwersalnemu systemowi łączenia, można ze sobą zestawiać w praktycznie nieskończenie pokaźnej ilości kombinacji, buduje je począwszy od roku 1947.

W ofercie producenta odnajdziemy mnóstwo różnych kolekcji obejmujących sporo zestawów, jak np. seria City, gdzie możemy konstruować pojazdy, czy wydarzenia z życia mieszkańców miast, przede wszystkim związane z zajęciami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić – zabawki dla chłopców.
klocki lego
Autor: geraldford
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnie odmienne spojrzenie do tworzenia zapewniają klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam budować konstrukcje mechaniczne, z różnorodnymi kooperującymi ze sobą elementami, takimi jak koła zębate, ośki, siłowniki, przeróżne przekładnie, a nawet silniki elektryczne. Są też zestawy zawierające elementy dające nam zdalne sterowanie i zaprogramowanie zbudowanych przez nas urządzeń.

Jest też seria klocków dla najmniejszych- to seria Duplo, którą w swoim wachlarzu produktów ma każdy sklep z klockami Lego. To barwne klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, pobudzające je do zabawy, jednocześnie uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwijaniu ich zdolności manualnych.

Jest także wiele serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych bohaterów z komiksów Marvela czy DC.
Często pociechy sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zamienić się w czarownice. Warto zobaczyć: kreatywne zabawki bratzillaz

Klocki lego
Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczącą zaletą, i prawdopodobnie głównie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój duży sukces, jest wymyślenie i opatentowanie systemu połączenia klocków, niezmiennego od bardzo wielu lat, a dającego nam możliwość krzyżowanie i sprzęganie ze sobą praktycznie wszystkich serii i kolekcji, które wyszły z duńskiej fabryki.

Równie intrygujący tekst umieszczony jest tu, zatem odwiedź stronę i zobacz, jakie treści tam odnajdziesz. One również Cię zainteresują.

Specyficzne walcowate wypustki na górnej części wszystkich klocków perfekcyjnie wpasowują się w podobne elementy od dołu.

Klocki Lego to cudowna, ogólnorozwojowa zabawka dla maluchów, zarówno tych małych, jak i tych nieco starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca zdolności konstruktorskie i dająca nieskończone pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko szczególnie uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, ponieważ przypadkowe nastąpienie na taki klocek może powodować wręcz legendarny już ból stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>