Osprzętharcerza potrzebne na wyjeździe

harcerze
Harcerstwo od lat cieszy się w naszym kraju niesłabnącym powodzeniem. W ubiegłych latach było bardzo popularne, praktycznie każda ze szkół posiadała własne gromady zuchowe i harcerskie.

Obóz harcerski
Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi ludzie chętnie chodzili na zbiórki, harcerstwo formowało charaktery młodzieży, ale także uczyło patriotyzmu, odpowiedzialności i wytrwałości. Obecnie, mimo że obecny świat wygląda całkowicie odmiennie, panuje elektroniczna rozrywka, to cały czas jest wiele dzieci, które pragną zostać harcerzami i zaczynają przygodę z jedną z drużyn. W zasadzie nie trzeba spełniać jakiś wygórowanych warunków, aby harcerzem się stać. Wystarczy trochę wolnych chwil i przede wszystkim zaangażowanie. Analogicznie jak przed laty, dzisiaj również harcerstwo poza tym, że pozwala na przeżycie licznych ciekawych przygód, kształtuje charakter i postawę swoich członków, pokazuje patriotyzm, pracowitość i odpowiedzialność. (liofilizaty) Jeżeli ktoś będzie szukał w tym jedynie szybkiej, płytkiej rozrywki, to szybko się zapewne znudzi, ale jeśli pewne cechy charakteru i wartości nie są mu obce, to z pewnością znajdzie w chodzeniu na zbiórki wiele przyjemności i radości.

Bycie harcerzem cały czas kojarzy się z obozami i rajdami.

Jeżeli po przeczytaniu publikowanego artykułu będziesz chciał poszerzyć informacje na omawiany temat, to pomocne omówienie bardzo Ci może pomóc – kliknij i zobacz!

Harcerze bardzo często mając wyjazdy, wypoczywając i zdobywając podczas takich wypraw nowe umiejętności. Żeby zostać nim nie trzeba dużych nakładów finansowych, ale parę rzeczy raczej każdy harcerz powinien posiadać. Do wyjazdów na obozy i biwaki z pewnością przyda się dobry sprzęt turystyczny, taki jak śpiwór czy karimata (najfajniejsze akcesoria). Jeżeli chce się aktywnie uczestniczyć w życiu harcerskim, to należy zainwestować trochę więcej i zakupić sprzęt porządny i markowy (składnica internetowa – Może to pozwolić na wyjazdy nawet późną jesienią, gdy będzie niższa temperatura, bez martwienia się że się zmarznie. Oprócz tego chyba każdy harcerz powinien posiadać mundur, chustę i pas, a po zdobyciu nowych umiejętności nagradzane to jest odpowiednią naszywką na mundurze. Do zakupu wszystkich tych rzeczy najlepsza jest internetowa składnica harcerska, w niej można będzie kupić wszystko co potrzebne w korzystnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>