Oprawa jako odzwierciedlenie zawartości

obraz
Dla każdego, kto uwielbia, czyta i kupuje książki zawsze najważniejsza jest zawartość, natomiast obwoluta książki również ma znaczenie.
Okładka książki powinna obrazować jej zawartość, toteż winna być przemyślana.

okładka
obraz

Jest możliwość wykorzystać rysunki i różne grafiki, jakie zaakcentują nurt i treść książki. Kolorowa ilustracja jednej ze scenek, lub portret kluczowego bohatera z pewnością uruchomią wyobraźnię i nakłonią do sięgnięcia właśnie po tę książkę. Większość miłośników książek woli ładnie i ciekawie opakowaną treść.
Choć okładka książki to przede wszystkim wzór graficzny, istotna jest również zawartość na niej ulokowana. Oprawa w szczególności ma spełniać główną funkcję reklamową. Tytuł, również imię i nazwisko pisarza powinny być dobrze widoczne, w związku z tym tak istotne jest ich właściwe umieszczenie.

Odczuwasz, że ten tekst był interesujący, ale potrzebujesz kilka dodatkowych szczegółów. Nie zwlekaj – wejdź w ten link i kliknij po źródło.

Napisy powinny być dobrze widzialne, nie zlewać się z tłem, na którym są umiejscowione i wydrukowane przyciągającą czcionką. Okładka powinna upraszczać oddanie tej zawartości, a nie komplikować, czy wprowadzać w błąd. Okładka to zewnętrzna ochrona bloku książki na trwałe z nią powiązana. Są okładki w twardej i miękkiej okładce. Okładkę wykonuje się z trwałego papieru, kartonu, płótna, bądź tworzywa sztucznego. Jest początkową wizytówką dzieła, na nią bowiem w pierwszej kolejności pada wzrok czytelnika.

Tylna powierzchnia ma możliwość mieścić informacje na temat pisarza, czy też recenzję treści.
Nie ma nic bardziej miłego aniżeli wygodnie przysiąść w fotelu i pogrążyć się w czarującą historię zawartą w pięknie wydanej książce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>