Znaleźć własną wewnętrzną moc i nauczyć się języka innego kraju

nauczycielka angielskiego
Marzysz, by zabłysnąć w towarzystwie? Naucz się czegoś rzadkiego, zaskocz czymś niezwykłym i niecodziennym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Nieźle brzmi, prawda? Możesz też powiedzieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i udowodnić niedowiarkom, że faktycznie potrafisz czytać w tym niepopularnym języku. Możesz robić wiele rzeczy, ale największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a multum możliwości, których nigdy nie wykorzystasz.

Nauka w grupie
Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com

Oj tak, mnogość możliwości to bardzo często zdradliwa ułuda wyboru, to perspektywa działania nakierowana na osiąganie więcej i więcej, chociaż jednocześnie, znajdujemy się w tym samym miejscu. Poruszony wcześniej język tybetański (egzotyczny język tybetański) to tylko przykład, identycznie możemy powiedzieć o nauce języka węgierskiego czy nauce języka ukraińskiego (lekcje ukraińskiego), zaopatrujemy się w konieczne materiały, słowniki, lecz zamiast zacząć naukę, stoimy w miejscu i liczymy chyba na jakąś wskazówkę, na sygnał start, który ktoś ma ogłosić.

Taki sygnał nie pokaże się nam, tak samo, jak nikt nie powie nam, żebyśmy w końcu zdecydowali się na coś: wóz albo przewóz, lepsze coś niż nic, lepiej zrobić coś później, aniżeli w ogóle. A ty ciągle tkwisz w miejscu i myślisz, co wybrać, a latka lecą. Tak dochodzimy do punktu, w którym trzeba się dalej określić. Załamać się? Czekać na rozwój wypadków? posłuchać rad bardziej doświadczonych ludzi czy może odwiedzić prywatnego doradcę zawodowego? Nic z tych rzeczy. Może zabrzmi to podejrzanie, ale musisz wsłuchać się po prostu w swój wewnętrzny głos. Jak to zrobić?

Najprościej, sam wiesz w czym jesteś dobry, w czym zawsze przewyższałeś innych, a w jakich dziedzinach byłeś słabszy. To najlepszy sposób, żeby „prześwietlić” siebie na nowo, by znaleźć wewnętrzną moc. To także najlepsza droga, żeby zabłysnąć w swoim fachu, specjalizacji, która w Tobie tkwi, tli się gdzieś wewnątrz ciebie, ale z racji różnych wydarzeń, złych wyborów, życiowych wypadków, zatraciłeś to, co teraz zamierzasz odzyskać.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło (http://www.gorillacoffee.pl/kategoria/kawa/cold-brew/) a znajdziesz tam ciekawe informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>