Niezapomniane wakacje 2014 w Zatoce Pomorskiej

plaża w Międzyzdrojach
Międzyzdroje to letnia metropolia Pomorza Zachodniego i miejscowość kuracyjna o ponad 100-letniej historii. Miasto leży w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort niewiarygodnie elegancki. Fantastyczne domy i domy wczasowe usytuowane pośród drzew, promenada, molo, port rybacki, wydmy, plaża i Bałtyk rewelacyjnie się tu ze sobą komponują i stanowią śliczną całość. Olbrzymia baza noclegowa oferuje licznym turystom apartamenty mieszczące się przy samej plaży a także interesujące cenowo noclegi. Międzyzdroje to, bowiem autentyczny turystyczny eden.

Plaża, Międzyzdroje
Autor: Matthias Haas
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo popularnym miejscem spacerowym w Międzyzdrojach jest molo o długości 395 m, mieszczące się w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest jednocześnie przystanią morską, z której można wybrać się chcąc zwiedzić Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest mieszcząca się po wschodniej stronie wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu XIX i XX w. informująca urlopowiczów o stanie pogody. Szafka ma niesłychanie misterne, piękne ozdabiania i jest zabytkowym obiektem niewielkiej architektury.

W nadmorskiej części miasta znajdują się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina z pomnikiem tego wspaniałego kompozytora i pianisty. Międzyzdroje częstokrotnie kojarzą nam się z popularnymi artystami – z pewnością z powodu odbywającego się tu do 2006 r. Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam ciągnąca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami rąk popularnych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga 1996 r., kiedy podczas Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odbili tu pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei stoi ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można wypocząć u boku figury tego fantastycznego aktora i reżysera. Nie jedynie odciski dłoni, lecz też całe gwiazdy można zobaczyć w Gabinecie Figur Woskowych. Znajdują się tutaj artyści, politycy, postacie z bajek a także ludzie o nieprzeciętnym wyglądzie. Poszukując pomysłu na wakacje 2014 a także licząc na aktywny odpoczynek można zdecydowanie postawić na Międzyzdroje.

Międzyzdroje mogą pochlubić się fantastyczną plażą z jasnym i bardzo drobniusieńkim piaskiem. Plaża miejska jest znakomicie zagospodarowana – są tu wypożyczalnie sprzętu morskiego, ślizgawki wodne, można wykupić przejażdżkę „bananem” czy skuterem wodnym. W sezonie na cudowną uciechę zaprasza urlopowiczów dyskoteka Copacabana.

W Międzyzdrojach odbywa się bardzo dużo ciekawych imprez przyciągających tłumy uczestników i widzów. Najistotniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic – Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wczasy nad morzem Bałtyckim mogą okazać się doskonałą okazją do trochę wariactwa i aktywnego odpoczynku – sprawdź koniecznie.

Międzyzdroje leżą w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego obszarze znajdują się najwyższe klify w kraju – wznosząca się tu góra Gosań osiąga dziewięćdziesiąt trzy metry. U stóp stromych urwisk położona jest wąziutka, kamienna plaża. Najsłynniejszym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, umieszczona na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i okazałych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda zakładają bieliki, których ilość w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje następne 6 – 7 par. W okresie zimowym zwiększa się tutaj liczba ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wtenczas około 30 gatunków. W Parku występuje również interesująca flora, między innymi wiekowa buczyna pomorska obrastająca klify, około 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim P.N. położone jest też piękne jezioro Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu gatunki roślin, które lubią sól, np. świbka nadmorska. Rejon ten określany jest Wsteczną Deltą Świny, ponieważ w trakcie burz morze przedostawało się korytem rzeki w ląd zostawiając tu słone osady. Piękno delty całkowicie można docenić spoglądając na nią ze wzniesienia Zielonka. Inne występujące tutaj jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ulubionym miejscem wydr. Wyjątkowa natura Wolińskiego Parku Narodowego ukazana jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

***Kompletną ofertę na urlop 2014 w Międzyzdrojach można odnależć w serwisie bądź klikając na niżej umieszczone linki:- pokoje gościnne Międzyzdroje- pensjonaty Międzyzdroje- agroturystyka agroturystyka Międzyzdroje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>