Nieco faktów odnoszących się do muzyki

koncert
Choć pewnie można wyobrazić sobie świat bez muzyki, to jakby nie patrzeć nie jest to przesadnie kusząca perspektywa. Przecież praktycznie w każdym przypadku słuchanie piosenek sprawia, że tak jakby jesteśmy bardziej wyluzowani. Weźmy choćby w rachubę znane powiedzonko, które mówi, iż muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy zatem w owym tekście nieco zagadnień związanych z muzyką.

koncert
Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com

Które zespoły są najlepsze? Cóż, tutaj w rachubą wchodzą bardzo subiektywne osądy. Bo czy tak naprawdę można w zupełności obiektywnie powiedzieć, że jakiś zespół muzyczny jest mocno przeciętny, słaby bądź odwrotnie – genialny? Bez cienia wątpliwości nie. Muzyka to nie fizyka, a więc w żadnym razie nie jest nauką. I to niezwykłe w muzyce – możemy przynajmniej godzinami dywagować ze swoimi przyjaciółmi o muzyce. Wszyscy mamy ukochane zespoły muzyczne, za które niemalże moglibyśmy się pokroić. Doskonałym zespołem jest choćby Queen ( dowiedz się więcej). Wielka szkoda, że Freddie Merkury zmarł na AIDS!

Brytyjski zespół o nazwie Queen sprawił, iż świat się w jakimś sensie odmienił. Ogromnym atutem tamtych czasów – czyli lata 60, 70 oraz 80 jest to, że chociaż już niepodzielnie rządziła komercha, to tak czy siak naprawdę nie było tak, iż tylko miernoty były na czasie. Nie należy sądzić, że obecnie jest dużo gorzej, lecz jednak kiedyś w świecie muzyki było dużo lepiej. Zapewne niesłychanie wielu melomanów zgadza się z tym. Ciekawe jest również to jak podchodzimy dzisiaj do tematu piractwa.


Piractwo jest wielkim problemem – można w sumie powiedzieć, że codziennie gwiazdy muzyki, sprzedawcy bądź producenci tracą grubą kasę. Ciężko w sumie mówić, iż piractwo to tylko negatywne zjawisko, lecz nigdy nie należy wmawiać, że to nic takiego. W szczególności, iż jest wiele tych rozwiązań, dzięki to którym wreszcie mamy okazję w zupełności legalnie słuchać ulubione piosenki!

W jaki sposób? Cóż, bardzo godne znaczącego zainteresowania są serwisy takie jak chociażby Youtube. Pewnie artysta preferowałby, abyśmy zakupili jego krążek, ale z pewnością Phil Collins czy Madonna nie tracą na tym, że szukamy ich piosenek na Youtube. A więc zadbajmy o to, aby słuchać muzykę, lecz robić to w ten sposób, aby w żadnym razie nie szkodzić swoim ulubionym twórcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>