Dla tych co nie lubią czytać

Nagranie słuchowisk
Czasem jest tak, iż ktoś nie posiada czasu czytać książek, albo nie lubi tego robić, bo podczas tej czynności niesamowicie szybko męczą mu się oczy, a co się z tym wiąże, boli go także głowa. Na szczęście mamy szansę słuchać jak ktoś kolejny nam czyta, tak identycznie jak możemy zamiast iść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym konkretna sztuka będzie czytana, a więc robiąc inne rzeczy, mamy szansę jednocześnie się z nią poznać.

Słuchowisko wcale nie wyszło z mody

Kiedyś, gdy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie była ona tak bardzo rozpowszechniona, niesamowicie popularne stało się w radiu tak zwane słuchowisko. A więc opowiadanie, lub małe scenki odczytywane przez aktorów, albo pracowników radia, które opisywały co się dzieje, a nasza wyobraźnia mogła sama tworzyć przed nami to, o czym właśnie usłyszeliśmy. Teraz może takie odczyty nie są aż tak modne jak dawniej, gdyż posiadamy telewizję i kino, mimo wszystko w tych starszych radiach, które pamiętają jeszcze tworzone słuchowiska, od czasu do czasu możemy się zetknąć z ich przedstawianiem, a co się z tym łączy warto ich wysłuchać, ponieważ rzeczywiście nieprawdopodobnie potrafią rozbudzić wyobraźnię do działania i sprawić, że będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.

Bardzo modne są obecnie audiobooki

słuchawki - niezbędne dla fanów słuchowisk
Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Sporą popularnością dzisiaj cieszą się audiobooki , a więc płyty, albo plik, w którym ktoś odczytuje nam książkę, albo czasami nawet podręczniki.

Zobacz jakie dodatkowe źródło (https://varsovia.edu.pl/) zostało naszą motywacją. Nie pożałujesz i z chęcią przeglądniesz posty o tym zajmującym zagadnieniu. Wejdź w poniższy link.

Takie rozwiązanie jest świetne dla tych, którzy nie mają chwili na to, żeby siąść z książką w ręce i zagłębić się w czytanie. Tu mamy szansę uruchomić płytę jeżeli chcemy, czy to w wozie, czy podczas sprzątania mieszkania, i posłuchać tego co ktoś nam czyta.

Czy chciałbyś zgłębić temat opracowany w tym artykule? Jeżeli się z tym zgadzasz, to czytaj w serwisie (https://wilanow.varsovia.edu.pl/o-nas/) kolejne zajmujące wiadomości.

Jest to wspaniały sposób na zapoznanie się z fabułą, oczywiście pod warunkiem, jeśli potrafimy być dobrze zdyscyplinowani i na pewno potrafimy się wsłuchać w to co słyszymy oraz nie będziemy co chwilę odpływać myślami ku innym sprawom, gdyż wtedy może się okazać, iż pominiemy dużą część książki.

To pozwala nam być ze wszystkim na bieżąco

Jeśli bardzo pragniemy posłuchać fabułę jakiejś książki, a nie mamy możliwości jej przeczytania, to z pewnością takie jej posłuchanie będzie świetnym pomysłem. Tak samo jak puszczanie czytanych książek pociechom, pomoże nam rozbudzić ich wyobraźnię i wyćwiczyć w nich cechę dokładnego słuchania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>