Zabawki, które bawiąc, uczą

kreatywne zabawki
Zastanawiasz się jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, aby wspomóc jego rozwój i by szybko nie trafiła w kąt? Na półkach sklepowych znajdziemy wiele zabawek, które wydając dźwięki ”nawołują” do kupna. Niestety, edukacyjne są tylko z nazwy, ponieważ większość z nich opiera się na powielaniu tych samych czynności przez dziecko. Jeśli szukasz zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka w wielu obszarach zdecyduj się na zabawki kreatywne.

[
okulary
Autor: Ernst|Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Dla młodszych dzieci mogą być to np. klocki, dla dzieci szkolnych zestawy do składania samochodów czy puzzle Jumbo.

Sądzisz, że ten materiał jest godny zainteresowania? Jeżeli tak, to niewątpliwie zainteresuje Cię również ta rekomendowana oferta, gdyż odnosi się do zbliżonej problematyki.

Mimo, że układanie puzzli to najstarsza z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, znajdują się w każdym domu. Oby tak dalej, bo zalety układanek są nie do przecenienia. To zabawa, która nie tylko dostarcza dzieciom dobrej zabawy, ale także zachęca do myślenia.

Dlaczego, tak spora liczba rodziców nie bierze pod uwagę wrodzonej ciekawości dzieci, po to by podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich milusińskich pamiętajmy, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości.

Dziecko spędzające długie godziny przed telewizorem czy komputerem nie będzie miało ochoty na uczestniczenie i zaprezentowanie się w dorosłym życiu. Z tej przyczyny zezwólmy młodym konstruktorom i naukowcom na twórczy bałagan w postaci klocków czy koralików na dywanie. Zabawa klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną i może

zabawki
Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

być niezwykle emocjonująca, zwłaszcza gdy, konstrukcja oczaruje dorosłych. Zabawki kreatywne pomagają naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, barw, w rozwijaniu zdolności manualnych i wyobraźni.

Bądźmy pewni, że zabawki, których jedynym walorem jest to, iż są ładne, za chwilę wylądują w kącie lub na aukcji z dopiskiem „nietrafiony prezent”. Nietrafiony? Zwyczajniej nieprzemyślany przez obdarowującego. Prezent nie musi być drogi i głośny by zainteresował malucha. W najbliższym czasie, latem sensownym prezentem mogą być okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, zwłaszcza takie, które zrobi optyk (http://www.beskidmed.pl/) toruń. Dużo o okularach przeciwsłonecznych: pod tym linkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>