warto czytać książki?

Książki, literatura
Czytelnictwo na niemal całej Ziemi znacznie maleje. Co prawda jesteśmy o wiele mądrzejsi, niż poprzednie pokolenia, a tak czy siak nie czytamy aż tak sporo. Naturalnie tak czy siak nie można zakładać, iż kiedyś dosłownie wszyscy zaczytywali się w książkach – przecież analfabetyzm stosunkowo od niedawna nie jest problemem naszego społeczeństwa. Jednakże fakty są takie, że ulega pomniejszeniu liczba osób, które umieją docenić książkę. Dlaczego spada ciągle czytelnictwo w RFN, USA, Skandynawii czy u nas?

książki przygotowujące do matury
Autor: Alberto G.
Źródło: http://www.flickr.com

No cóż, pewnie rozchodzi się o to, iż ciągle doba jest krótka – jeżeli przez znaczną część doby śpimy, pracujemy, dzielnie się uczymy, a do tego mamy sporo znajomych, nie może zbytnio zdziwić, iż na książki nie starczy nam czasu. Naturalnie nie należy zapominać o największych pochłaniaczach czasu – Internet, TV oraz granie w gierki.

Podoba Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę (https://www.strojemikolaja.pl/) pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Pewnie gdyby przed kilkoma dekadami ludzie mieli okazję siedzieć na Youtube albo Onecie, sporo mniej chętnie sięgaliby po nawet ciekawe książki (Książki – to są wszystko wymówki – gdy pytamy się własnego znajomego z jakiej przyczyny nie przeczytał nawet Sienkiewicza, często słyszymy, iż w rachubę wchodzi chroniczny brak czasu. Dobra wymówka! Przecież owy znajomy najczęściej spędzi bardzo dużo czasu na choćby graniu albo oglądaniu bzdurnych filmów! A w końcu książki sprawiają, że człowiek ma możliwość wreszcie się wyciszyć, wypocząć. Należy również doceniać fakt, iż Książki zwiększają naszą wyobraźnię, zasób słownictwa bądź wiedzę o niezmiernie wielu dziedzinach.

Zapewne w Internecie, przykładowo na Facebooku, ciężko to zauważyć, ale sporo osób nagminnie popełnia bzdurne błędy ortograficzne. Oczywiście dzisiaj błędy są podświetlane na czerwono, zatem to sprawiło, że ciężej o zrobienie błędu, ale co z tego, skoro każdego dnia wypisujemy przykładowo faktury? Następny argument za tym, aby nareszcie czytać książki. Nie ma lepszego sposobu na walkę z dysortografią, niźli właśnie nawet niezbyt mądra książka. W dalszym ciągu będzie spadał poziom czytelnictwa, to jasne, lecz miejmy przynajmniej nadzieję, iż elity nie będą zaliczać się do tego niezbyt chlubnego grona ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>