Jaki prezent dla dziecka?

Akwarium
Setki opiekunów zastanawia się, czy ulec prośbom dziecka o zwierzątko. Czy zatem jest to rozsądny pomysł? Czy mądrze jest sprezentować dziecku zwierzaka? Jakie są plusy i minusy takiego zakupu? No i które zwierzę będzie trafnym wyborem?

Akwarium
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Dziecko nie zastanawia się nad problemami z utrzymaniem pupila. Po prostu marzy, by podobnie jak znajomi z osiedla posiadać też zwierzę i móc się nim pochwalić.

Zainteresował Cię ten wątek? Więc najedź na link do www (https://medicus.ie/pl/8/dermatolog) i ciesz się innymi newsami. W razie jakiś wątpliwości – pisz do nas.

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie zwierzaka, wskazane jest przeprowadzić stosowną rozmowę z pociechą. Po pierwsze należy uświadomić mu, że to ważny obowiązek. Samo użycie określenia obowiązek jest zbyt ogólne, dlatego należy właściwie zaprezentować listę zadań związanych z zadbaniem o przyszłe zwierzątko.

Następną ważną rzeczą, którą trzeba przedstawić dziecku jest fakt, iż zwierzę to nie kolejny przedmiot do zabawy. Dziecko powinno wiedzieć, że zwierzęta też odczuwają ból.

Co wybrać?

Akwarium
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Każdy ma swoje dobre i złe strony. Przy wyborze psa pojawi się konieczność wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Mniej kłopotliwy wybór, to np. rybki – mówi nam pan Andrzej, sprzedawca w sklepie opti24. Przy wyborze rybek czeka nas oczywiście regularne dbanie o akwarium, ale na pewno będzie pięknie wyglądać. Wyszukajmy, by zobaczyć szeroką ofertę.W akwarium można hodować nie tylko rybki, ale żółwia. Są różne odmiany, różniące się wielkością. Zazwyczaj do ich hodowli starczą takie akwaria proste.

Z innych ciekawych wyborów mamy ptaki takie jak papugo. Jeśli szukamy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to ciekawym wyborem będą króliki miniaturki.Posiadanie zwierzęcia z jednej strony to problem. Są to różne wydatki i regularne dbanie o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to bardzo dobra okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności.

Źródło: http://www.opti24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>